KOSZYKÓWKA. Serca pełne walki. MKS wygrał z GTK Gdynia 93:85!

DATA: 1 grudnia 2013 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    W pełni, po ostatniej porażce z Polonią Warszawa, zrehabilitowali się w niedzielnym meczu 9. kolejki II ligi z
    GTK Gdynia koszykarze MKS-u Drogbruk Kalisz. Goście wygrali 93:85 (26:17, 21:19, 30:27, 16:22). - Moi zawodnicy na parkiecie zostawili sporo serca i zdrowia - powiedział po meczu trener MKS-u Piotr Czaska.
     Podopieczni trenerów Piotra Czaski i Sławomira Zaworskiego udowodnili tym samym, że ubiegłotygodniowa wpadka z Polonią była tylko wypadkiem przy pracy. GTK Gdynia, które jest na dobrą sprawę rezerwami występującego w ekstraklasie zespołu Asseco Gdynia, do walki przeciwko MKS-owi rzuciło dwóch zawodników z najwyższej klasy rozgrywkowej. Przeciwko kaliszanom zagrali rzucający obrońca Christopher Parades i niski skrzydłowy Daniel Grujić. Nie pomogli oni jednak gospodarzom w odniesieniu zwycięstwa. Inna sprawa, że MKS zagrał wręcz koncertowo, a nasi zawodnicy na parkiecie zostawili sporo zdrowia. Kaliszanie udanie weszli w ten mecz i szybko objęli prowadzenie 14:2. W końcówce pierwszej kwarty Drogbruk nie zwolnił tempa i nadal prowadził 26:17. W drugiej kwarcie gospodarze próbowali gonić wynik, ale to im się nie udawało. Kaliszanie dorzucili w tej kwarcie jeszcze dwa ,,oczka'' i po dwóch odsłonach niedzielnego meczu wygrywali 47:36. W trzeciej kwarcie goście nadal utrzymywali swoją przewagę, którą powiększyli o kolejne trzy punkty. W końcówce koszykarze z Gdyni, w barwach których gra były zawodnik Stali Ostrów i Śląska Wrocław, Tomasz Cielebąk próbowali jeszcze dojść kaliszan. Na 2 minuty i 22 sekundy MKS wygrywał 90:81, a na minutę i 46 sekund tylko 90:85, ale pod koniec spotkania trafiali tylko Przemysław Galewski i Jakub Szymczak i kaliszanie zdołali wygrać ten pojedynek 93:85.
    - To był dla nas bardzo ciężki mecz - mówi Piotr Czaska, trener MKS Drogbruk Kalisz. - Moi zawodnicy do serca wzięli sobie poprzednią porażkę z Polonią i od początku meczu w Gdyni była w drużynie pełna koncentracja. Graliśmy świetnie w obronie, a do zdobywania punktów włączyli się w przeciwieństwie do meczu z Polonią nasi wysocy zawodnicy. To był jeden z naszych najlepszych meczów w tym sezonie w II lidze.
     Była to szósta wygrana kaliskiej drużyny w tym sezonie w rozgrywkach II ligi. MKS zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli. Wyprzedzają go tylko Legia Warszawa i SKM Muszkieterowie Nowa Sól. W 10. kolejce Drogbruk zmierzy się u siebie z zespołem Basketu Suchy Las (dawny PGB Poznań). To spotkanie odbędzie się w sobotę, 7. grudnia o godz. 15.00 w hali Arena. (jav)

GTK Gdynia - Drogbruk Kalisz 85:93 (17:26, 19:21, 27:30, 22:16).
    GTK: Lebiedziński - 18, Parades - 15, Kietliński - 13, M. Żołnierewicz - 13, P. Żołnierewicz - 11, Komarowski - 5, Cielebąk - 4, Wisiecki - 4, Grujić - 2.
    MKS DROGBRUK: Mrówczyński - 23, Galewski - 18, Zyber - 17, Wojciechowski - 13, Kołodziej - 6, Pławucki - 4, Szymczak - 4.