AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PASJE: Żeglarski symbol miasta w rękach kaliszan

DATA: 17 grudnia 2013 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W tym roku skończył 34 lata, ale mimo młodego wieku jest w kiepskiej kondycji. Mowa o jachcie Kalisia, prawdziwym symbolu kaliskiego żeglarstwa. Statek, a właściwie to, co z niego zostało, postanowiło odkupić i zrekonstruować dwóch pasjonatów. Kaliszanie z własnych portfeli wyciągnęli już 15 tysięcy złotych. To oczywiście nie koniec: koszt remontu jachtu szacowany jest na 250 000 – 300 000 złotych.
  Na jednej z internetowych aukcji jacht znaleźli Bartłomiej Czarciński i Piotr Lewandowski, pasjonaci żeglarstwa. Obaj kapitanowie jachtowi zdecydowali o zakupie statku.  

  - Jacht został ochrzczony w 1979 roku - mówi Piotr Lewandowski. - Pływał do 1991 roku. W okresie 12 lat jacht odbył 119 rejsów przepływając 57.034 mil morskich. Znajdował się w czynnej żegludze przez 14.687 godzin. W czasie eksploatacji jachtu przez jego pokład przewinęło się 804 żeglarzy. 

  Czarciński i Lewandowski kupili statek w lipcu tego roku. Miesiąc później jacht został przetransportowany do prywatnej stoczni w podkaliskim Morawinie. Tam ma zostać przeprowadzony remont. - Dysponujemy planami jachtu, pozyskaliśmy już parę osób, które znają dobrze ten jacht do pomocy przy jego odbudowie - deklaruje Lewandowski. - Teraz przygotowujemy kosztorys na dalsze etapy. Szacowany koszt remontu jachtu to 250 000 – 300 000 złotych.

  Więcej o przedsięwzięciu kaliszan już niedługo w rozmowie z Piotrem Lewandowskim.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.