AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KONKURS. Wygraj pizzę w Tutti Santi!

DATA: 3 marca 2010 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  fot. tuttisatnti.pl

  Czy wiecie, że 9 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Pizzy? Z tej okazji mamy dla Was zaproszenie o wartości 70 zł. do wykorzystania w pizzerii Tutti Santi w Kaliszu przy ul. Górnośląskiej 79.

  Ojczyzną pizzy są Włochy, choć potrawy łudząco podobne do dzisiejszej pizzy jedli już starożytni Egipcjanie, Grecy i mieszkańcy Rzymu. Pizza podobna do współczesnej powstała w centralnych Włoszech w epoce renesansu, a do jej wyrobu używano wówczas wypiekanych chlebowych placków, udekorowanych serem i oliwą z oliwek, słoniną oraz naturalnymi przyprawami. Z czasem dodano pomidory oraz inne składniki. W XVII i XVIII w. stolicą pizzy stał się Neapol. Początkowo można było kupić ją u ulicznych sprzedawców, a w 1830 r. w tym mieście powstała pierwsza pizzeria "Antica Pizzeria Porta Alba". Dziś pizza to jedna z najpopularniejszych potraw znana na całym świecie. Przyrządzana jest z różnymi dodatkami trafiając w gusta wielu smakoszy. 


  Swoje ulubione smaki pizzy znajdziecie w Restauracji Tutti Santi przy ul. Górnośląskiej 79, która dla czytelników portalu wkaliszu.pl ufundowała voucher wartości 70 zł. Aby go zdobyć w komentarzach pod artykułem napiszcie krótkie, niebanalne hasło, promujące Tutti Santi. Najciekawsze zgarnie nagrodę! Wyniki w najbliższą środę. Smacznego! :)

  (artykuł promocyjny)

  ---------------------------------------------------------------------------------------

  UWAGA! ROZWIĄZANIE KONKURSU:

  Główną nagrodę - voucher o wartości 70 zł otrzymuje: Marta Cieślik. GRATULACJE! ;)  Przyznaliśmy też trzy dodatkowe wyróżnienia, nagrodzone voucherami o wartości 25 zł. Dostają je: Agnieszka Hęś, Ewa Przygocka i Łucja Zarzosa-Antequera. Gratulujemy!

  Vouchery będą do odebrania w redakcji portalu wkaliszu.pl przy ulicy Częstochowskiej 25/28 w najbliższy piątek po godz. 12.00. Zapraszamy!

                                                                    

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.