AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. W maju bilety na "Szczypiorno Cup"

DATA: 11 kwietnia 2014 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Znamy kolejne szczegóły sierpniowego turnieju z udziałem gwiazd piłki ręcznej "Szczypiorno Cup". Na pierwszej oficjalnej konferencji prasowej poświęconej imprezie poinformowano m.in. o cenach i terminie sprzedaży biletów.
  Pierwsze spotkanie organizatorów z dziennikarzami odbyło się w Izbie Pamięci Szczypiorniaka i Legionistów Marszałka J. Piłsudskiego przy ul. Wrocławskiej. To nie przypadek, bo turniej ma nawiązywać właśnie do wydarzeń, które miały miejsce w tej części Kalisza przed stu laty. - Chcemy uczcić pamięć tych, którzy oddali zdrowie i życie, aby odzyskać niepodległość, za co zostali internowani i przebywali w obozie w Szczypiornie, gdzie zaczęli grać w szmaciankę zwaną dzisiaj piłką ręczną, a potocznie szczypiorniakiem - mówił Edward Prus, przewodniczący Rady Osiedla Szczypiorno, który jest współodpowiedzialny za przygotowanie turnieju. 

  Jak już informowaliśmy, w imprezie, która odbędzie się 2 i 3 sierpnia wezmą udział trzy czołowe ekipy PGNiG Superligi: Gaz-System Szczecin, Handball Zabrze i Azoty Puławy oraz finalista Final Four Ligi Mistrzów, piąta drużyna Bundesligi Füchse Berlin. - Chcieliśmy zaprosić jak największą liczbę reprezentantów Polski. Myślę, że w dziewięćdziesięciu procentach nam się to udało - twierdzi Krzysztof Walczak z komitetu organizacyjnego "Szczypiorno Cup".

  Rzeczywiście, w pierwszy weekend sierpnia w Kalisz Arenie zaroi się od gwiazd polskiego hanballu, ale będą również gracze, którzy odgrywają czołowe role w najlepszych drużynach świata - wśród nich reprezentanci Niemiec, Szwecji, Rosji, Czech, Holandii oraz Chorwacji. Zawodników takich jak Bartłomiej Jaszka, Mariusz Jurasik, Patryk Kuchczyński, Robert Orzechowski, Michał Kubisztal, Bartłomiej Tomczak, Michał Szyba, Mateusz Zaremba, Wojciech Zydroń, Silvio Heinevetter, Petr Stochl, Konstantin Igropulo, Pavel Horak, Fredrik Petersen czy Sven-Soren Christophersen nikomu przedstawiać nie trzeba. Wszystko wskazuje na to, że wszystkich ich będzie można oglądać nad Prosną, bo jest zapewnienie, że uczestnicy turnieju przyjadą w najsilniejszych składach. 

  Impreza rozpocznie się w sobotę 2 sierpnia o godz. 15.00. Pierwszego dnia zaplanowano pojedynki półfinałowe. W niedzielę mecz o trzecie miejsce i finał. W międzyczasie towarzysko zmierzą się ekipy oldbojów z Kalisza i Ostrowa Wlkp. - miast, które wspólnie organizują imprezę "Szczypiorno Cup". 

  Bilety podzielono na dwie kategorie. Za wejściówkę na dwa sobotnie mecze gwarantującą miejsce w bocznych sektorach (kategoria A) trzeba będzie zapłacić 30 zł (bilet normalny) i 15 zł (bilet ulgowy). Bilety kategorii B (sektory za bramkami) kosztować będą 20 i 10 zł. W niedzielę oba mecze obejrzymy za 40 i 20 zł (kategoria A) lub 30 i 15 zł (kategoria B). - Dzieci do lat 5 oraz osoby niepełnosprawne na wózkach będą mogły obejrzeć zawody za darmo - informuje Daniel Pawlak, który również wchodzi w skład komitetu organizacyjnego. Karty wstępu pojawią się w sprzedaży pod koniec maja, a wszelkie informacje dotyczące imprezy, nad którą honorowy patronat sprawują Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Prezydent Miasta Kalisza można znaleźć na oficjalnej stronie internetowej turnieju. Patronem medialnym wydarzenia są portal wkaliszu.pl oraz tygodni "Express Kaliski" 

  Marcin Ostajewski

  PROGRAM I TURNIEJU PIŁKI RĘCZNEJ MĘŻCZYZN "SZCZYPIORNO CUP"


  sobota, 2 sierpnia:

  godz. 15.00       KS Handball Zabrze - Gaz System Pogoń Szczecin

  godz. 17.00       Füchse Berlin - Azoty Puławy


  niedziela, 3 sierpnia:

  godz. 14.30       mecz o 3. miejsce

  godz. 17.00      mecz finałowy

  godz. 19.00      oficjalne zakończenie turnieju


  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.