AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KAJAKARSTWO. Marta mistrzynią świata! Trzy medale w Moskwie

DATA: 11 sierpnia 2014 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Polska złota osada 4xK-1 200 metrów. Pierwsza z prawej Marta Walczykiewicz. Fot: organizator mistrzostw.
  Świetnie w mistrzostwach świata w kajakarstwie, które odbyły się w weekend w Moskwie, zaprezentowała się kaliszanka Marta Walczykiewicz. Wychowanka KTW przywiozła z tej imprezy aż trzy medale, w tym jeden złoty.

  Walczykiewicz lepszego startu w tej imprezie nie mogła sobie chyba wyobrazić. Kaliszanka na zakończenie mistrzostw wraz z trzema innymi polskimi zawodniczkami sięgnęła po złoto w sztafecie 4xK-1 200 metrów. W tym wyścigu Polki popłynęły w składzie: Karolina Naja, Ewelina Wojnarowska, Edyta Dzieniszewska i Walczykiewicz. Nasze zawodniczki już w eliminacjach pokazały się z jak najlepszej strony odnosząc pewny triumf w swojej serii. Niespełna dwie godziny później biało-czerwone wystartowały w finale A. Od początku finałowego wyścigu mocne tempo narzuciły osady z Rosji i Węgier. Decydujące słowo należało jednak do naszych reprezentantek. Na ostatniej zmianie świetnie popłynęła Marta Walczykiewicz, zapewniając sobie i polskim zawodniczom złoty medal.
  Na torze regatowym w Moskwie Walczykiewicz sięgnęła jeszcze po dwa medale. Oba srebrne. W sobotę rano kaliszanka wspólnie z innymi polskimi zawodniczkami została wicemistrzynią świata w sztafecie K-4 500 metrów.Polki w tej konkurencji popłynęły w składzie: Walczykiewicz, Karolina Naja, Edyta Dzieniszewska i Beata Mikołajczyk. Na półmetku były drugie, za prowadzącymi Węgierkami. W drugiej połowie dystansu do naszej osady zbliżyły się jeszcze Białorusinki, ale nasze zawodniczki odparły ich atak i jako drugie minęły linię mety. Najlepsze w tym wyścigu okazały się Węgierki. 
  Z kolei trzeci medal przypadł kaliszance podczas indywidualnego startu w konkurencji K-1 200 metrów. Ten wyścig odbył się w niedzielę, a na początku stawki prowadziła Walczykiewicz. W drugiej części dystansu na czoło wysunęła się kajakarka z Nowej Zelandii, Lisa Carrington i to ona zdobyła złoty medal. Tuż za nią finiszowała kaliszanka. Brązowy medal przypadł w udziale zawodniczce z Serbii Nikolinie Moldovan.
  W sumie na swoim koncie kaliszanka ma już zdobytych 10 medali mistrzostw świata: jeden złoty, siedem srebrnych i dwa brązowe. (jav)

   

  Wyniki mistrzostw świata
  4xK-1 200 metrów
  1. Polska 02:47.793
  2. Rosja 02:48.833
  3. Białoruś 02:49.762

  K-4 500 metrów
  1. Węgry 01:28.219
  2. Polska 01:28.942
  3. Białoruś 01:29.585

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.