AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SAMORZĄD. Kim jest nowy radny?

DATA: 30 stycznia 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Martin Zmuda (PiS) w Radzie Miejskiej Kalisza zastąpił Artura Kijewskiego, który został wiceprezydentem, fot. Łukasz Wolski

  Martin Zmuda reprezentuje młode pokolenie PiSu. W listopadowych wyborach samorządowych zyskał poparcie 193 kaliszan i uplasował się tuż za Arturem Kijewskim. Po wyborze Kijewskiego na zastępcę Grzegorza Sapińskiego, zajął jego miejsce w radzie miejskiej. Kim jest Zmuda i czym chce zajmować się w radzie miejskiej?  

  Najmłodszy, bo 22-letni, kaliski radny ukończył II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki, a obecnie studiuje prawo na Uniwersytecie Łódzkim. W latach 2009 - 2010 zasiadał w Młodzieżowej Radzie Miasta Kalisza, gdzie sprawował funkcję wiceprzewodniczącego. I sprawą MRMK będzie chciał zająć się w pierwszej kolejności. - Zależy mi na tym, żeby Młodzieżowa Rada Miasta Kalisza zaczęła funkcjonować tak, jak jeszcze kilka lat temu - mówi Martin Zmuda. - Byliśmy wzorem aktywności, a inne miasta kopiowały nasz statut. W przygotowaniu jest już projekt uchwały nowego statutu młodzieżowej rady, a wybory planujemy na listopad 2015 roku.

   

  W pracy radnego Martin Zmuda będzie chciał zająć się także kwestią ożywienia Grodu nad Prosną. - Z rówieśnikami muszę spotykać się we Wrocławiu, albo w Poznaniu, Łodzi lub w Ostrowie Wielkopolskim - podkreśla Zmuda. - A ja chciałbym zacząć spotykać się ze znajomymi także tutaj, bo Kalisz na to zasługuje.

   

  Nowy radny będzie zasiadał w siedmiu komisjach, między innymi w Komisji Budżetu i Finansów, Komisji Edukacji, Kultury i Sportu, Komisji Rewizyjnej oraz w Komisji Rozwoju, Mienia Miasta i Integracji Europejskiej.

  (low)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.