AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KALISZ. Były prezydent popiera obecnego prezydenta

DATA: 2 marca 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Od lewej: Marek Antczak, Janusz Pęcherz, Dariusz Grodziński, fot. Łukasz Wolski

  - Najważniejsza jest przewidywalność nowego prezydenta - mówi były prezydent Kalisza, Janusz Pęcherz, który stanął na czele kaliskiego Honorowego Komitetu Poparcia Bronisława Komorowskiego.

  45 osób zawiązało komitet, który w Kaliszu ma wspierać działania na rzecz reelekcji Bronisława Komorowskiego. Według inicjatorów akcji obecny prezydent Polski może liczyć na przedstawicieli różnych grup społecznych działających w Grodzie nad Prosną. - Są to ludzie świata nauki, kultury, biznesu, sportu oraz spraw społecznych - mówi radny Dariusz Grodziński. - Ale nasze zaproszenie kierujemy do każdego kaliszanina, który zechciałby do nas dołączyć.

   

  Przewodniczącym honorowego komitetu wybrany został Janusz Pęcherz, który przekonuje, że tylko Komorowski może zagwarantować zrównoważony rozwój Polski. - Najważniejsza jest przewidywalność nowego prezydenta i stabilizacja tego, co mamy - podkreśla były włodarz Kalisza. - W wyborach można obiecywać wszystko. My musimy pokazać społeczeństwu, że wybór prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na 5 lat daje nam możliwość stabilizacji w kraju. Ta stabilizacja jest nam bardzo potrzebna i mam nadzieję, że nasze działanie przyczynią się do tego, że Polacy wybiorą prezydenta Bronisława Komorowskiego na kolejną kadencję.

   

  Wśród osób, które już poparły Komorowskiego znalazł się między innymi Marek Antczak, znany kaliski przedsiębiorca i właściciel Firmy Budowlanej Antczak - Generalnie jestem osobą stroniącą od polityki, zajmującą się wyłącznie biznesem - zaznacza Antczak. - Dlatego moje uczestnictwo w komitecie potraktowałem nie jako temat polityczny, ale jako sprawę, która ma służyć dobru naszego kraju. - W podobnym tonie wypowiada się Piotr Tomankiewicz, prezes Fundacji Na Rzecz Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym Nowa Nadzieja. - Jestem przede wszystkim przedsiębiorcą i uważam, że pan prezydent Bronisław Komorowski jest gwarantem stabilizacji - mówi Tomankiewicz. - Na pewno możemy się spodziewać, że dla przedsiębiorców będą zachowane gwarancje wolności rynku.

   

  Kaliska inicjatywa poparcia Bronisława Komorowskiego w majowych wyborach dopiero rozpoczyna swoją aktywność. Na liście postaci, które będą angażować się w przekonywanie mieszkańców miasta do głosowania na obecnego prezydenta Polski znaleźli się także między innymi prof. Magdalena Pisarska-Krawczyk - prorektor PWSZ w Kaliszu, Marta Walczykiewicz - mistrzyni świata i Europy w kajakarstwie, dr Adam Klocek - laureat nagrody Grammy 2014 i dyrygent Filharmonii Kaliskiej, dr Wojciech Grzelak - dyrektor Wojewódzkiego Zespolonego Szpitala im. Ludwika Perzyny w Kaliszu, Andrzej Rogowski - prezes Multimedia S.A. i Stowarzyszenia Wspólny Kalisz, Tadeusz Mazek - przedsiębiorca i właściciel MTM Consulting, czy Marcin Małecki - instruktor sportów walki Tornado Kalisz oraz mistrz Europy w karate Shotokan. W komitecie zasiadają także poseł Mariusz Witczak, senator Witold Sitarz, a także kaliscy samorządowcy: Dariusz Grodziński, Sławomir Chrzanowski, Radosław Kołaciński, Eskan Darwich, Paweł Gołębiak, Mirosław Gabrysiak, Grzegorz Chwiałkowski i Anna Zięba.

  (low)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.