AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KALISZ. Magdalena Ogórek na pikniku

DATA: 1 maja 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Najnowsze sondaże przedwyborcze wskazują, że na Magdalenę Ogórek zagłosowałoby 4 procent wyborców, fot. Łukasz Wolski

  Rodzinny festyn, kapele ludowe, występy zespołu cygańskiego i Magdalena Ogórek. Tym razem przyjazd kandydatki SLD na prezydenta Polski do Kalisza był zapowiedziany już kilka tygodni temu.

  Pierwsza wizyta Magdaleny Ogórek w grodzie nad Prosną była zaskoczeniem nie tylko dla mieszkańców Kalisza, ale także dla lokalnych mediów. 1 marca na Rynku Głównym kandydatka Sojuszu spotkała się z lokalnymi samorządowcami, działaczami SLD i przypadkowymi przechodniami. Piątkowa wizyta Ogórek była natomiast elementem pierwszomajowego festynu, w czasie którego mieszkańców bawiły orkiestra dęta z Liskowa, kapela „Złote kłosy” z gminy Szczytniki, wokaliści z Piano Song, ze Studia ArtMuz, z Miejskiego Ośrodka Kultury oraz gwiazdy cygańskie. Odbyły się także V Otwarte Mistrzostwa Ziemi Kaliskiej w Rzucie Broną.   

   

  Najważniejszym gościem festynu była jednak Magdalena Ogórek. Jedyna kobieta w wyścigu do fotela prezydenta Polski zachęcała kaliszan do oddania głosu właśnie na nią. Zapewniała mieszkańców grodu nad Prosną, że po jej zwycięstwie w wyborach Polska zmieni się. - W tym szczególnym dniu, w Dniu Święta Pracy gwarantuję wam, że jeżeli Polacy postawią na mój program, a wierzę, że tak będzie, to zniknie w końcu ta rzeczywistość, która jest emanacją umów śmieciowych - przekonywała Ogórek. - Gwarantuję wam, że moja Polska, wasza Polska nie będzie Polską umów śmieciowych, że młodzi nie będą musieli wyjeżdżać za granicę, że nie będziemy tonąć w gąszczu źle napisanego prawa, a kwota wolna od podatku dla najbiedniejszych będzie podwyższona do 20 tysięcy złotych.

   

  Wizyta Magdaleny Ogórek w Kaliszu była częścią podróży kandydatki Sojuszu po Wielkopolsce. Wcześniej uczestniczyła w pierwszomajowym pikniku w Lesznie, następnie odwiedziła Ostrów Wielkopolski i Turek.

   

  Zgodnie z najnowszymi sondażami przedwyborczymi kandydatka SLD zajmuje 4 miejsce z 4 procentami poparcia Polaków, którzy zamierzają wziąć udział w wyborach 10 maja. Na podobną liczbę głosów może liczyć Janusz Korwin-Mikke (KORWiN). Stawkę otwiera obecny prezydent Bronisław Komorowski (popierany przez PO) z poparciem nieco poniżej 40 %. Co czwarty wyborca zagłosowałby na Andrzeja Dudę (PiS). Trzeci w prezydenckim wyścigu jest Paweł Kukiz (bezpartyjny) - najnowsze sondaże dają mu 11 %.

  (low)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.