AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

EDUKACJA. Z Erasmusem na Majorce

DATA: 10 czerwca 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Uczestnicy projektu z Gimnazjum w Brzezinach podczas pobytu na Majorce.

  Gimnazjum w Brzezinach realizuje międzynarodowy edukacyjny projekt Roll the Dice programu Erasmus+. Dzięki temu młodzież ze szkoły w Brzezinach mogła odwiedzić swoich rówieśników na Majorce, gdzie uczestniczyła w zajęciach językowych i kulturowych.

  Projekt realizowany jest dzięki dofinansowaniu uzyskanemu z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w ramach Programu Erasmus+ „Partnerstwa strategiczne - współpraca szkół”. Szkolnym koordynatorem projektu w Gimnazjum w Brzezinach jest Alicja Strzelecka - nauczyciel języka angielskiego. Jest to projekt językowy, którego motywem przewodnim są gry dydaktyczne. W ciągu dwóch lat współpracy uczniowie rozwijają swoje umiejętności lingwistyczne, poznając jednocześnie kulturę krajów partnerskich w kontekście kultury europejskiej. Celem programu nie jest tylko poprawa znajomości języka angielskiego wśród uczniów i nauczycieli (w działania poza anglistkami będą zaangażowani też m.in. nauczyciele muzyki, plastyki czy informatyki), ale również zbudowanie przyjacielskich relacji między uczniami różnych krajów, stymulowanie kreatywności uczniów i rozwój ich osobowości. W projekcie partnerami Gimnazjum w Brzezinach są szkoły z Hiszpanii, Słowacji, Portugalii, Rumunii, Węgier i Turcji. - Za nami pierwszy wyjazd na Majorkę - mówi Izabela Kucharska, nauczycielka języka angielskiego w Gimnazjum w Brzezinach. - Podczas pobytu na wyspie koledzy ze szkoły w Arcie zorganizowali dla nas grę w postaci quizu, który polegał na prezentowaniu obrazków bez użycia mowy czy tez rysowania. Już pierwszego dnia zostaliśmy podzieleni na grupy. Naszym zadaniem było wymyślenie krótkiej choreografii do piosenki „Roll the dice”. Każdy zespół śpiewał inny fragment utworu, na koniec sceny z wideoclipu zostały połączone i powstał naprawdę świetny film promujący projekt. Przy okazji mogliśmy również zwiedzić Artę, która jest malowniczą małą miejscowością położoną w północno-wschodniej części Majorki. Ciekawym punktem programowym była prezentacja szkół i krajów wszystkich uczestników projektu. Młodzież była zachwycona naszym Lipdubem, filmem promującym brzezińskie gimnazjum - dodaje Izabela Kucharska.

  Osoby zaangażowane w projekt: Aleksandra Podgórska, Weronika Nowak, Marcelina Plichta, Tomasz Śledziński (uczniowie), Alicja Strzelecka (koordynator) i Izabela Kucharska (nauczycelka j. angielskiego).         (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.