AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

TEMIDA. Sąd za plantację konopii

DATA: 1 lipca 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Plantacja pod Stawiszynem była warta 100 tys. zł (fot Internet)

  100 tys. złotych - tyle warta była marihuana, którą w lesie koło Stawiszyna hodowali dwaj kaliszanie. Teraz odpowiedzą za to przed sądem. Grozi im 8 lat więzienia.

  Dwaj kaliszanie w wieku 23 i 26 lat swoją hodowlę założyli w maju ubiegłego roku na terenie posiadanych gospodarstw rolnych, w kompleksie leśnym na terenie gminy Stawiszyn. Zainstalowali tam profesjonalną infrastrukturę do uprawy roślin.

  W ciągu trzech miesięcy zdołali wyhodować 500 krzaków. To w sumie 4 kilogramy marihuany wartej ponad 100 tys. zł. Kaliszanie swoich plonów nie zdążyli jednak sprzedać. Wpadli pod koniec lipca podczas kontroli drogowej. - W samochodzie znaleziono wtedy blisko 500 tabletek ekstazy, 140 gramów amfetaminy i 460 gramów suszu roślinnego, które zamierzano wprowadzić do obrotu - mówi Janusz Walczak, zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim . - Dwaj mężczzyźni zostali zastrzymani. Niedługo potem funkcjonariusze trafili na plantację, którą prowadzili kaliszanie.

  Wobec obu zastosowano tymczasowe aresztowanie, które potem zamieniono na policyjny dozór i poręczenie majątkowe. Prokuratura właśnie zakończyła śledztwo, wysyłając do sądu akty oskarżenia. - Czyny zarzucone oskarżonym 23 i 26 - letniemu zakwalifikowano m.in. jako przestępstwo z art. 63 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii  (nielegalna uprawa prowadząca do uzyskania znacznej ilości (…) ziela konopi innych niż włókniste) - dodaje prokurator Walczak.

  Obu kaliszanom grozi teraz 8 lat więzienia.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.