AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KALISZ. Filip Żelazny tymczasowym szefem KPT

DATA: 1 lipca 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Od lewej: Piotr Kościelny (wiceprezydent Kalisza), Filip Żelazny (przewodniczący Rady Nadzorczej KPT) i Artur Kijewski (wiceprezydent Kalisza), fot. Łukasz Wolski, arch.

  Nie zwycięzca konkursu na prezesa Kaliskiego Przedsiębiorstwa Transportowego, Mariusz Wdowczyk, ale przewodniczący Rady Nadzorczej KPT, Filip Żelazny, w najbliższym czasie pokieruje miejską spółką.

  Wyłoniony w drodze konkursu Wdowczyk pokonał 11 kontrkandydatów, który zgłosili swoje aplikacje w walce o fotel prezesa KPT. Na początku czerwca wiceprezydent Piotr Kościelny zapewniał, że już 1 lipca Kaliskie Przedsiębiorstwo Transportowe będzie miało nowego szefa. Jednak po ogłoszeniu wyniku konkursu okazało się, że nie wiadomo, kiedy faktycznie Mariusz Wdowczyk zasiądzie w gabinecie prezesa KPT.

   

  Dotychczas Wdowczyk był czynnym funkcjonariuszem Agencji, dlatego nie mógłby zostać prezesem kaliskiej spółki. Co prawda złożył wniosek do kierownictwa CBA w o rozwiązanie stosunku pracy, ale nie otrzymał odpowiedzi. Z tego względu we wtorek rada nadzorcza podjęła decyzję, aby do czasu rozwiązania tej sprawy, KPT pokierował Filip Żelazny. - Rada nadzorcza KPT zdecydowała powierzyć na okres do 3 miesięcy funkcję prezesa panu Filipowi Żelaznemu, który funkcjonował już w zarządzie kaliskich spółek autobusowych - mówi Piotr Kościelny, wiceprezydent Kalisza. - Kontaktowałem się z panem Mariuszem Wdowczykiem i powiedział, że w ciągu kilku dni jego sytuacja w Centralnym Biurze Antykorupcyjnym powinna się wyjaśnić.

  (low)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.