AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POLICJA. Funkcjonariusze nagrodzeni

DATA: 2 lipca 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Rafał Batkowski, Wielkopolski Komendant Policji, wręcza wyróżnienia kaliskim policjantom, fot. Łukasz Wolski

  11 kaliskich mundurowych zostało nagrodzonych przez insp. Rafała Batkowskiego, Wielkopolskiego Komendanta Policji, za wzorową służbę na rzecz mieszkańców.

  Uroczystość odbyła się podczas podsumowania pierwszego roku funkcjonowania pilotażowego programu „Bezpieczne Dzielnice”, który realizowany jest w Kaliszu. - Patrząc na to, jak w przeciągu ostatniego roku policja zaangażowała się w inicjatywę społeczną, jestem bardzo zadowolony - mówi insp. Rafał Batkowski, Wielkopolski Komendant Policji w Poznaniu. - W całym województwie staramy się być w możliwie najlepszym kontakcie z każdą społecznością lokalną i próba zmiany pracy dzielnicowego poprzez jego bliższy kontakt z oczekiwaniami mieszkańców wraz z zadaniami, które realizuje, to jest bardzo pożądany kierunek. Program „Bezpieczne Dzielnice” będziemy starali się promować w całym województwie, bo z pewnością dzięki temu osiągniemy efekty, które wszystkich interesują, a więc ograniczanie zagrożeń i zmniejszanie liczby przestępstw.

   

  Komendant Wojewódzki Policji wraz z mł. insp. Mirosławem Ścisłym, Komendantem Miejskim Policji w Kaliszu i Grzegorzem Sapińskim, prezydentem Kalisza nagrodził wyróżniających się funkcjonariuszy.  - Wyróżnieni policjanci przyczynili się między innymi do zatrzymania trzech osób związanych z nielegalnym procederem demontażu kradzionych pojazdów - mówi sierż. szt. Anna Jaworska-Wojnicz z KMP w Kaliszu. - Ujawnione na terenie jednej z posesji pojazdy i podzespoły pochodziły z kradzieży na terenie Niemiec i Holandii. Ponadto policjanci kaliskiej komendy w ramach prowadzonych czynności operacyjno - dochodzeniowych przyczynili się do zrealizowania sprawy dotyczącej przestępczości korupcyjnej z udziałem funkcjonariusza publicznego zatrudnionego w jednym z kaliskich urzędów.

   

  Wśród nagrodzonych kaliskich policjantów znaleźli się: st. sierż. Piotr Tann, st. sierż. Mateusz Gorzkiewicz, mł. asp. Rafał Garczarek, mł. asp. Krystian Płonka, sierz. Agnieszka Mucha-Olejnik, st. sierż. Krzysztof Biesiada, st. post. Piotr Ścisły, st. sierz. Mirosława Bartosik, st. post. Michał Gogulski, asp. Łukasz Kłos i mł. asp. Marcin Raczkowski.

  (low)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.