AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

TEMIDA. Handlowali narkotykami i zmuszali do nierządu

DATA: 3 lipca 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Gang wprowadził do obrotu blisko 20 kilogramów amfetaminy, 14 kilogramów marihuany oraz 800 tabletek ekstazy. (fot. policja)

  18-osobowy gang handlujący narkotykami i zmuszający kobiety do nierządu stanie przed kaliskim sądem.

  Prokuratura okręgowa w Ostrowie, po zakończonym śledztwie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko 18 osobom tworzącym zorganizowaną grupę przestępczą. Oskarżeni są wieku od 24 do 50 lat. To mieszkańcy Kalisza, Ostrzeszowa i powiatu ostrszowskiego. Działali od 2011 do 2013 roku. W tym czasie wprowadzili do obrotu blisko 20 kilogramów amfetaminy, 14 kilogramów marihuany oraz 800 tabletek ekstazy.
  - Jednemu z oskarżonych, 37-letniemu mieszkańcowi powiatu ostrzeszowskiego, zarzucono kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą mającą na celu uzyskiwanie korzyści majątkowych w wyniku czerpania korzyści z cudzego nierządu oraz wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych - mówi wiceszef prokuratury okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim Janusz Walczak. - Zarzucono mu ponadto czerpanie, w okresie od października 2011r. do marca 2013r., korzyści majątkowych z uprawiania prostytucji przez kobiety świadczące usługi seksualne w należącym do niego klubie.

  Jak mówi Walczak, 37-latek był poszukiwany listem gończym. Do jego zatrzymania doszło 22 sierpnia 2013r. Mężczyzna, podobnie jak jego pięciu kompanów, został tymczasowo aresztowany.

  Czyny zarzucane oskarżonym zakwalifikowano m.in. jako przestępstwa z art. 258 § 3 kodeksu karnego (kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą) zagrożone karą od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności, a także  z art. 56 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (wprowadzenie do obrotu znacznej ilości narkotyków) zagrożone karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

  (nel)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.