AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POLICJA. Kolejni kierowcy bez prawa jazdy

DATA: 6 lipca 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Od połowy maja obowiązują nowe przepisy - za zbyt ciężką nogę, można stracić na 3 miesiące prawo jazdy, fot. KMP arch.

  Mundurowi z kaliskiej drogówki w miniony weekend zatrzymali prawo jazdy pięciu kierowcom, którzy w obszarze zabudowanym jechali zdecydowanie za szybko.

  Od ponad miesiąca obowiązują nowe przepisy, zgodnie z którymi policja obligatoryjnie zatrzymuje prawo jazdy kierowcom, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o 50 kilometrów na godzinę. W miniony weekend pięciu pechowców na trzy miesiące pożegnało się z możliwością kierowania pojazdami. 500-złotowym mandatem ukarany został także kierowca z Rosji. - W sobotę funkcjonariusze kaliskiej drogówki w miejscowości Ostrów Kaliski prowadzili kontrole pojazdów pod kątem przekraczania przez kierujących dozwolonej prędkości - mówi sierż. szt. Anna Jaworska-Wojnicz z KMP w Kaliszu. - W trakcie prowadzonych działań, kierujący Fordem Mondeo jechał w terenie zabudowanym z prędkością 102 kilometry na godzinę - za kierownicą auta siedział 40-letni obywatel Rosji. Natomiast w niedzielę policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy osobowego peugeota. 19-latek na ulicy Rzymskiej w Kaliszu jechał z prędkością 103 kilometry na godzinę.

   

  Okazało się, że młody kierowca miał prawo jazdy od dwóch miesięcy. Poza koniecznością zapłacenia mandatu, ukarani kierowcy ze zbyt ciężką nogą przez najbliższe trzy miesiące nie mogą zasiadać za kierownicą pojazdów.

  (low)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.