AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

MIASTO. Pawliczak promuje „Zdrowy Kalisz”

DATA: 7 lipca 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  - Będziemy kontynuować projekt „Zdrowy Kalisz” - mówi wiceprezydent Karolina Pawliczak, fot. Tomasz Skórzewski

  - Ponad 1000 kaliszan skorzystało z nowej propozycji promocji zdrowia - wiceprezydent Karolina Pawliczak podsumowała start nowego projektu profilaktyki zdrowia dla mieszkańców Kalisza.

  W czasie V Kaliskiego Festiwalu Smaków kaliscy samorządowcy wystartowali z nowym projektem. Akcja „Zdrowy Kalisz” ma zwrócić uwagę kaliszan na profilaktykę zdrowia oraz włączyć mieszkańców w atrakcyjne formy dbania o kondycję i zapobiegania chorobom przewlekłym. - To, co tam zostało dokonane pokazuje, że warto i że należy kontynuować ten projekt - mówi Karolina Pawliczak, wiceprezydent Kalisza. - Z naszej oferty skorzystało ponad 1000 mieszkańców. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się między innymi zagadnienia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz usług fizjoterapeutów. Podczas rozmów z rehabilitantami kaliszanie mogli uzyskać porady jak poprawnie ćwiczyć kręgosłup oraz jak zapobiegać jego bólom. Pod okiem instruktorów można było także uczestniczyć w nauce poprawnego chodzenia Nordic Walking. Popularne „kijki” cieszyły się taką popularnością, że w chcemy szerzej rozwijać tę propozycję.

   

  Poza uczestnictwem w grupowych i indywidualnych poradach, mieszkańcy wypełniali także ankiety dotyczące ich oczekiwań w zakresie akcji i programów profilaktycznych. - Pokazały one, że kaliszanie poza programami profilaktycznymi proponowanymi przez poprzednie władze miasta, chcieliby rozszerzenia akcji profilaktycznych i zdrowotnych. I na pewno będziemy ten temat rozwijać - zapewnia Pawliczak. - W połowie wakacji, przy ratuszu, zaproponujemy mieszkańcom kolejne tego typu akcje, które będą prowadzone także w porozumieniu z nowymi radami osiedlowymi.     

   

  Karolina Pawliczak zapewnia, że władze miasta pamiętają również o letnich atrakcjach dla najmłodszych kaliszan. - Najmłodszym mieszkańcom chcielibyśmy zaproponować możliwie najszerszą ofertę wakacyjną - mówi Pawliczak. - Z budżetu miasta ze środków pozyskanych za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych, do 10 lipca trwa program zdrowotny na OSRiR przy ulicy Łódzkiej. W sierpniu podobna akcją będzie miała miejsce w Hali Arena. Władze miasta zapewniają także letnie kolonie dla dzieci z rodzin z problemem alkoholowym. - Profilaktyczno-terapeutyczne obozy dla tych dzieci odbędą się w Kowarach, Sarbinowie, Jastrzębiej Górze, czy we Władysławowie. Skorzysta z nich 230 dzieci ze świetlic socjoterapeutycznych i 270 dzieci z rodzin dysfunkcyjnych - mówi Pawliczak. - Ale możliwość aktywnego spędzania wolnego czasu w wakacje zapewniona jest dla wszystkich dzieci z Kalisza. Do dyspozycji jest 14 boisk Orlika z 55 instruktorami. Jest to jednak tylko część możliwość spędzania wolnego czasu w ramach „Lata w Mieście”.        

  (low)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.