BIEGI. Terminatorzy biegali po błocie i bagnach

DATA: 7 lipca 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Kaliszanie uczestniczący w biegu ExTERMYnator Uniejów.

Kaliszanie wystartowali w ekstremalnym biegu po błocie i bagnach, który odbył się w Uniejowie.

W pierwszej edycji biegu ExTERMYnator Uniejów wzięło udział 127 zawodniczek i zawodników z wielu miast z całej Polski. Wśród nich znalazła się też liczna grupa kaliszan, w tym m.in. trenerzy personalni Tomasz i Karol Wilczyńscy, kaliscy mecenasi Michał Gajda i Michał Kruszwicki, prowadząca studio kreacji ruchu Arleta Piotrowska, Marek Kubiak, Sebastian PodolskiBogumił Żabierek. Trasa biegu liczyła 9 kilometrów i wytyczona została przy kompleksie uzdrowiskowym w Uniejowe. Na trasie uczestnicy biegu zmagali się nie tylko z błotem, ale też przechodzili przez bagna i rowy melioracyjne oraz pokonywali przeszkody na torze wojskowym. Najszybciej 9-kilometrową trasę w czasie 55 minut i 14 sekund pokonał Krzysztof Krygier z Klubu Biegacza "Geotermia Uniejów". Wśród kobiet najlepsza okazała się Anna Włoch z Warszawy, która na metę przybiegła w czasie godziny, 10 minut i 7 sekund. Zwycięzca wygrał skok na spadochronie w tandemie z wysokości 4 kilometrów a każdy zawodnik, który ukończył ten ekstremalny bieg otrzymał pamiątkowy medal, koszulkę Finishera i plecak z logo imprezy. - Trasa biegu była bardzo trudna, ale była to świetna zabawa - powiedział Michał Gajda, jeden z kaliskich uczestników imprezy.

Organizatorami imprezy byli: Klub Biegacza "Geotermia Uniejów", 1 Dywizjon Lotniczy z Leźnicy Wielkiej, Urząd Miasta w Uniejowie, Termy Uniejów oraz Geotermia Uniejów.                                                 (jav)