AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

OPATÓWEK. Strażackie sztafety i ćwiczenia bojowe

DATA: 8 lipca 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Zwycięska drużyna dziewcząt z Opatówka wraz z Wójtem Gminy Sebastianem Wardęckim i organizatorami zawodów. Fot. UG Opatówek.

  17 drużyn, w tym 4 żeńskie wzięły udział w Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarniczych, które odbyły się w Opatówku.

  Po wprowadzeniu drużyn na plac zawodów przez Komendanta Gminnego druha Stanisława Barana, nastąpiło wciągnięcie flagi na maszt. Poczet flagowy wystawiła OSP w Cieni Pierwszej, a oprawę muzyczną zawodów zapewniła Orkiestra Dęta OSP w Chełmcach. Druh komendant złożył meldunek dh Sebastianowi Wardęckiemu (Wójt Gminy Opatówek) a otwarcia zawodów dokonał Prezes ZOG ZOSP RP dh Bogdan Marszał. Po słowach powitania rozpoczęła się rywalizacja, która toczyła się w czterech grupach. Członkowie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych mieli do pokonania sztafetę o długości 400 m i ćwiczenie bojowe. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się drużyna z Opatówka, a wśród chłopców ekipa strażacka z Tłokini Wielkiej. Z kolei dorośli rywalizowali w sztafecie 7x50 m i ćwiczeniach bojowych. Tutaj najlepsze okazały się drużyny z Rajska (kobiety) i Chełmc (mężczyźni).

   

   

  Najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani pucharami, dyplomami oraz nagrodami finansowymi ufundowanymi przez samorząd gminny. Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja sędziowska, której przewodniczył mł. kpt. Krzysztof Kupaj z Komendy Miejskiej PSP w Kaliszu; drugim sędzią był mł. kpt. Tadeusz Niziołek. W trakcie zawodów pokaz ratownictwa zaprezentowała Dziecięca Drużyna Pożarnicza przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Chełmcach. Wraz z organizatorami zawodnikom kibicowali licznie zgromadzeni sympatycy pożarnictwa, strażacy i ich rodziny oraz zaproszeni goście, wśród nich byli m.in.: poseł Leszek Aleksandrzak, Przewodniczący Rady Powiatu Mieczysław Łuczak, Wójt Gminy Sebastian Wardęcki, radni, prezesi OSP i członkowie Zarządu Gminnego Związku OSP RP w Opatówku. Organizatorami zawodów byli Zarząd Oddziału Gminnego Związku OSP RP oraz Urząd Gminy w Opatówku, a gospodarzami Zarząd oraz druhowie z OSP w Borowie. (jav)

  Klasyfikacja zawodów
  Dziewczęta
  1. Opatówek - łącznie 1000 punktów
  2. Tłokinia Wielka - 981
  3. Chełmce - 972
  Chłopcy
  1. Tłokinia Wielka - 1034
  2. Porwity - 1026
  3. Sierzchów - 961
  4. Opatówek II - 951
  5. Chełmce - 921
  6. Opatówek I - 913
   

  Kobiece i Męskie Drużyny Pożarnicze
  Kat. ''C'' - kobiety
  1. Rajsko - łączny czas 147 sekund
  Kat. ''A'' - mężczyźni
  1. Chełmce - 105
  2. Rajsko I - 116
  3. Tłokinia Wielka - 119
  4. Rajsko II - 120
  5. Cienia Druga - 126
  6. Borów - 133
  7. Sierzchów - 152

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.