AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA NOŻNA. Chrobry na początek

DATA: 8 lipca 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Piłkarze KKS-u Kalisz rozpoczną dziś mecze sparingowe. Fot. Marcin Ostajewski.

  Z Chrobrym Głogów zagrają dziś w pierwszym spotkaniu sparingowym przygotowujący się do nowego sezonu 2015/16 piłkarze KKS-u Kalisz.

  Spotkanie beniaminka III ligi z pierwszoligowcem rozpocznie się w środę o godz. 18.00 na stadionie w Głogowie. Przed ligą kaliszanie mają w planach rozegranie co najmniej czterech meczów sparingowych. Do tego dojdzie jeszcze mecz z Wisłą Puławy (II liga) w fazie wstępnej Pucharu Polski na szczeblu centralnym, który odbędzie się w Kaliszu w sobotę, 18 lipca. Przygotowania do nowego sezonu kaliszanie rozpoczęli w miniony poniedziałek. Na pierwszym treningu zjawiło się ponad 20 zawodników. Zabrakło bramkarza Wiktora Baranowskiego i napastnika Dominika Płazy, którym klub podziękował za występy. Nie było także Konrada Chojnackiego, Iwelina Kostowa, Bartosza Jasińskiego i Filipa Sówki, którzy jednak na dniach mają dołączyć do zespołu. KKS testuje także nowych zawodników. Z drużyną trenowali: 19-letni bramkarz Damian Grondowy (Piast II Gliwice), 18-letni napastnik Beniamin Trzepacz (Tur Turek), 24-letni obrońca Łukasz Frąszczak (Gryf Słupsk, wcześniej m.in. KKS i Calisia) oraz 30-letni obrońca Łukasz Derbich, który grał m.in. w ekstraklasowych Ruchu Chorzów i Cracovii Kraków oraz Calisii a ostatnio w drugoligowej Limanovii. - Szukamy bramkarza, napastnika i pomocnika, który grałby w środku pola - mówi Ryszard Feszczuk, wiceprezes KKS-u Kalisz. - Na razie nie zapadły jeszcze konkretne rozstrzygnięcia i na każdym praktycznie treningu pojawiają się nowi zawodnicy. - Będziemy szukać do zespołu takich piłkarzy, którzy będą wzmocnieniem naszej drużyny, a nie tylko jej uzupełnieniem - podkreśla Krzysztof Pawlak, szkoleniowiec KKS-u.

  Swój pierwszy mecz ligowy kaliszanie rozegrają 8 sierpnia, a będzie to pojedynek z Jarotą Jarocin. W tym sezonie w III lidze w grupie kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej występować będzie 16 zespołów. Na skutek planowanej za rok reformy rozgrywek w nadchodzącym sezonie w III lidze utrzymają się jedynie zespoły z miejsc 2-6. Drużyna, która zajmie 1 miejsce weźmie udział w meczach barażowych o awans do II ligi. Zespoły, które zajmą 7 lub niższe miejsca spadną do IV ligi. Od sezonu 2016/2017 rozgrywki piłkarskie w III lidze toczyć sie będą jedynie w czterech, a nie jak dotychczas ośmiu grupach.                                                                                       (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.