AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KALISZ. Lato w mieście, czyli gdzie się wybrać w wakacje

DATA: 9 lipca 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Początek lipca zafundował upalne dni - kaliscy strażacy ustawili kurtynę wodną przed ratuszem, fot. Łukasz Wolski

  Pokopać piłkę na Orliku, wybrać się na film pod chmurką przy ratuszu, czy posłuchać na Głównym Rynku kapeli w czasie „Koncertowego Sezonu Ogórkowego”? - zobacz kilka propozycji na spędzenie lata w mieście.

  Do końca lipca na Orliku przy ulicy Podmiejskiej młodsi i starsi kaliszanie mogą zagrać w piłkę nożną, siatkówkę, czy koszykówkę podczas akcji „Bezpieczne Wakacje na Orliku”. Od godziny 10.00 do 13.00 oraz od 14.00 do 21.00 na wszystkich, którzy jeszcze nie wyjechali na wakacje albo letnią przerwę w szkolnej nauce spędzają w mieście, czeka także gra w badminton, atrakcje miasteczka rowerowego oraz turnieje - w sobotę, 18 lipca rozegrana zostanie rywalizacja w piłkę nożna, a 25 lipca turniej w piłkarzyki.

   

  W Ośrodku Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu na dzieci i młodzież ze szkół podstawowych i gimnazjalnych także czekają bezpłatne zajęcia. Pierwszy turnus trwa jeszcze do piątku, 10 lipca, w hali sportowej przy ulicy Łódzkiej. Młodzież bawi się w gry sportowe od godziny 10.00 do 14.00. Kolejne zajęcia w ramach „Lata w mieście” ruszą 17 sierpnia. Wtedy wakacyjne zajęcia przeniosą się do hali Arena, przy ulicy Hanki Sawickiej. Od 10.00 do 14.00 w dni robocze na młodych kaliszan będą czekały kolejne sportowe atrakcje. Od 1 czerwca realizowana jest również siódma edycja programu Trener Osiedlowy”. Do końca września na 14 szkolnych boiskach i pod okiem 55 instruktorów dzieci i młodzież uczestniczą w zajęciach sportowo-rekreacyjnych. Codziennie można też zaglądnąć do Aquaparku, gdzie od 6.00 (a w soboty i niedziele od 6.30) do 22.00 czekają baseny wewnętrzne, a od 10.00 do 20.00 także baseny i boiska zewnętrzne.

   

  W najbliższą sobotę zainaugurowane zostanie natomiast Kino Letnie. Przed ratuszem kaliszanie obejrzą pierwszy z ośmiu filmów, które wyświetlone zostaną w kolejne wakacyjne soboty. Każdy seans będzie rozpoczynał się o godzinie 22.00. Poza dostępnymi ławkami i miejscami w letnich ogródkach, organizatorzy przygotowali dodatkowe 300 krzeseł. Pierwszy filmem będzie „Casablanca”, czyli nagrodzony trzema oscarami amerykański melodramat z 1942 roku. Wśród repertuaru kinomani zobaczą także między innymi „Nietykalnych” z 2011 roku, „Gran Torino” z 2008 roku w reżyserii Clinta Eastwooda, czy „Helikopter w ogniu” Ridley'a Scotta z 2001 roku. Seanse są bezpłatne.

   

  Na plenerowej scenie przy kaliskim ratuszu do końca wakacji będą prezentować się także muzycy. W tegorocznej edycji Muzycznego Rynku w ramach Koncertowego Sezonu Ogórkowego w najbliższy piątek, 10 lipca, będziemy mogli posłuchać punk-rockowej kapeli Prowincya, w sobotę natomiast muzykę folkową zagrają Buraky. Wśród zaproszonych do Kalisza zespołów są również De Indigo, Accorinet Band, Grube Ryby, czy Wowa z Charkowa.

  (low)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.