PIŁKA NOŻNA. Chrobry niedobry

DATA: 9 lipca 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    KKS przegrał w pierwszym sparingu z Chrobrym Głogów. Fot. Norbert Gałązka.

Porażkę 0:1 w sparingowym spotkaniu z Chrobrym Głogów zanotowali piłkarze KKS-u Kalisz.

Beniaminek III ligi, mimo przegranej, zaprezentował się w potyczce z pierwszoligowcem z dobrej strony. Dla podopiecznych trenera Krzysztofa Pawlaka był to pierwszy mecz sparingowy rozegrany latem. Goście do 83 minuty utrzymali rezultat bezbramkowy, a jedyna bramka dla Chrobrego padła w 83 minucie po samobójczym strzale Jacka Paczkowskiego. KKS również mógł strzelić gola, a bliscy jej uzyskania byli: wspomniany wcześniej Paczkowski, Mateusz Gawlik i Błażej Ciesielski. W meczu z Chrobrym w kaliskiej ekipie zagrało kilku testowanych do zespołu zawodników. W najbliższą sobotę kaliszanie mieli rozegrać kolejny mecz sparingowy, tym razem z Widzewem Łódź. - Obecna sytuacja Widzewa sprawiła, że do tego meczu nie dojdzie, szukamy więc następnego rywala na sobotni sparing - mówi Kaja Szymańska, kierownik drużyny KKS-u Kalisz.                                                                                             (jav)

Chrobry Głogów - KKS Kalisz 1:0 (0:0)

Bramka: 1:0 Jacek Paczkowski (83. - samobójcza). KKS: zawodnik testowany (46. Kuświk) - zawodnik testowany, Czech, Paczkowski, Grzesiek, Stoychev, Kostov, Ciesielski, zawodnik testowany, Lis, Gawlik oraz zawodnik testowany, Gajewski, Szajowski.