AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KONKURS. Prosna okiem obiektywu

DATA: 9 lipca 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Rzeka Prosna w Parku Miejskim przy Teatrze im. Wojciecha Bogusławskiego, fot. Tomasz Skórzewski

  Odpoczywasz nad Prosną? A może lubisz fotografować tę rzekę? - weź udział w konkursie „Prosna w obiektywie 2015”, który przygotowało Stowarzyszenie „Polacy Dookoła Świata”.

  Kapitan Bartłomiej Czarciński ze Stowarzyszenia „Polacy Dookoła Świata”, chce samotnie opłynąć naszą planetę na własnoręcznie zbudowanym, siedmiometrowym jachcie. Zamierza wystartować w Gdyni i po około 350 dniach do Gdyni wrócić. W czasie wyprawy nie będzie zawijał do portów, a długość jego rejsu wyniesie około 28 tysięcy mil morskich. - Przygotowania do rejsu Bartka cały czas trwają, dlatego w międzyczasie chcielibyśmy zaktywizować wszystkich miłośników fotografii i ogłaszamy konkurs „Prosna w obiektywie 2015” - mówi kpt. Piotr Lewandowski ze Stowarzyszenia „Polacy Dookoła Świata”. - Dlaczego Prosna? Z dwóch powodów, po pierwsze jest to nasza lokalna, piękna rzeka, a po drugie nasze Stowarzyszenie od dłuższego czasu czyni starania, żeby uruchomić na Prośnie przystań dla wszystkich spragnionych wypoczynku nad wodą.

  W konkursie może wystartować każdy, kto na swoich zdjęciach pokaże walory Prosny i możliwości aktywnego wypoczynku w jej pobliżu. Organizatorzy wykluczają prace tworzone wspólnie, więc pod uwagę będą brane tylko fotografie wykonane samodzielnie. Ważne jest, aby zdjęcia pochodziły z 2015 roku. Wywołane w formacie A4 fotografie można osobiście dostarczyć między innymi do redakcji portalu wkaliszu.pl, która mieści się przy ulicy Częstochowskiej 25, do końca września 2015 roku.

  Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się do 15 października. Na laureatów konkursu czekają atrakcyjnie nagrody-niespodzianki.

  Patronat honorowy nad konkursem objął Prezydent Miasta Kalisza Grzegorz Sapiński. Portal wkaliszu.pl jest patronem medialnym konkursu. Więcej informacji znajduje się na stronie Stowarzyszenia „Polacy Dookoła Świata”.

  (low)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.