AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ROZMAREK. Pohandluj na skwerze

DATA: 11 lipca 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  .
  Targi na Rozmarku mają odbywać się w co drugi weekend wakacji, fot. Łukasz Wolski, arch.

  Meble, starocie, rzemiosło artystyczne i pamiątki - na historycznym skwerze przy Targowej i Przechodniej gości druga edycja pilotażowego projektu „Rozmarek ożywiony”. Kaliszanie mogą sprzedawać, kupować albo tylko podziwiać antyki, rękodzieło, czy książki.

  W co drugi weekend wakacji na historycznym skwerze ma odbywać się targ staroci i rzemiosła. Wśród oferowanych przedmiotów są meble, zegary, naczynia, obrazy, książki, porcelana, a także monety, czy szklane ozdoby. - Chcemy, żeby przede wszystkim był to targ antyków i rzemiosła artystycznego - mówi Krzysztof Ziental, główny specjalista ds. rewitalizacji w urzędzie miejskim. - Od mebli, poprzez porcelanę, wyroby miedziane, cynowe, ale także obrazy.

   

   

  Targ ma być odpowiedzią na wysuwane przez mieszkańców oczekiwania wobec zagospodarowania skweru, który kosztem kilkuset tysięcy złotych wybudowany został na zeszłoroczną setną rocznicę spalenia Kalisza przez wojska pruskie. - Wielu mieszkańców zwracało uwagę, że wzorem innych miast, warto zorganizować w centrum targ staroci i rzemiosła - podkreśla Ziental. -  Targ stanowić będzie nawiązanie do przeszłości tego terenu, z którym nierozerwalnie łączy się funkcja targowa. Nastąpi więc prawdziwe ożywienie Rozmarku.

   

  Dwa tygodnie temu odbył się inauguracyjny targ. Dzisiaj i jutro na skwer organizatorzy oraz sprzedawcy zapraszają w godzinach od 11.00 do 17.00. Chętni wystawieniem swoich towarów w kolejnych edycjach imprezy mogą zgłaszać się do Krzysztofa Zientala, który koordynuje projekt: tel. 62 765 44 90, 797 702 487 oraz kziental@um.kalisz.pl

  (low)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.