AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POLITYKA. Powstanie nowa partia w Kaliszu?

DATA: 11 lipca 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Parta Razem chce połączyć ruchy lewicowe, fot. Internet

  Obniżą podatki najbiedniejszym, a podniosą najbogatszym, obetną wynagrodzenie parlamentarzystom i skrócą ich pracę do 2 kadencji oraz wprowadzą stawkę co najmniej 15 złotych za godzinę pracy. W środę odbędzie się spotkanie sympatyków nowego ugrupowania - Partii Razem.   

  Na początku 2015 roku kilku warszawskich aktywistów wezwało do zjednoczenia lewicowych ruchów i wspólnego startu w nadchodzących wyborach. Wśród aktywistów nowej partii są przedstawiciele Partii Zielonych, Krytyki Politycznej, Polskiej Partii Socjalistycznej, Młodych Socjalistów, czy Ruchu Sprawiedliwości Społecznej Piotra Ikonowicza. Jak można przeczytać w sieci, średnia wieku członków to 30 lat.

   

  Do wyborów idą z hasłami, które mają dać obywatelom godne życie - chcą walczyć z umowami śmieciowymi i wprowadzić stawkę co najmniej 15 złotych za godzinę w umowach o pracę na czas nieokreślony i 20 złotych za godzinę w pozostałych umowach, a także wprowadzą zakaz darmowych staży. Obiecują, że po przejęciu władzy obniżą podatki dla najbiedniejszych Polaków, a podniosą tym najlepiej zarabiającym, ograniczą też wynagrodzenie posłów i senatorów maksymalnie do trzykrotności płacy minimalnej i skrócą ich obecność w parlamencie do dwóch kadencji. Dwie kadencje wprowadzą także dla radnych oraz prezydentów i burmistrzów miast. W postulatach Partii Razem jest również jawność płac i dochodów, co ma doprowadzić do końca dyskryminacji w pracy ze względu na płeć, czy wiek. Ale to nie wszystko, bo działacze chcą także zatrzymać prywatyzację służby zdrowia, edukacji, czy kolei. Natomiast dla rodziców panują 480-dniowy urlop rodzicielski, dzielony po równo. 

   

  Spotkanie z lokalnymi członkami nowej formacji na polskiej scenie politycznej odbędzie się w najbliższą środę, 15 lipca, o godzinie 18.00 w Cafe Calisia przy Alei Wolności 6. Na spotkaniu będzie można zapytać o szczegóły programu partii. - Razem to partia działająca na rzecz równości i demokracji -  mówi Ewelina Knajdek-Marcinkowska. - Stoimy po stronie większości. Dzisiejszy Sejm jest pełen reprezentantów elit, dbających o interesy wielkiego biznesu. My chcemy być partią pracowników, lokatorów, ludzi wypchniętych na fikcyjne samozatrudnienie i umowy śmieciowe. Razem jest otwarta na wszystkich, którzy podzielają nasze cele i wartości. Ma przejrzystą, demokratyczną, pozbawioną wodzostwa strukturę.

  (low)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.