AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PŁYWANIE. Bartek Piszczorowicz mistrzem Polski!

DATA: 13 lipca 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Mistrz Polski w pływaniu Bartosz Piszczorowicz (drugi od prawej). Drugi od lewej trener Dominik Grudziński, z lewej tata zawodnika Robert Piszczorowicz.

  Bartosz Piszczorowicz, zawodnik KKS-u Kalisz, zdobył w niedzielę złoty medal na dystansie 100 m stylem dowolnym podczas Mistrzostw Polski w pływaniu juniorów 16-letnich.

  Impreza odbyła się w weekend na pływalni w Dębicy. O tym, że kaliski utalentowany zawodnik jest w świetnej formie wiadomo było po rozegranych w maju w Szczecinie Głównych Mistrzostwach Polski Seniorów i Młodzieżowców. Już wtedy Bartosz Piszczorowicz udowodnił, że jest najlepszym pływakiem na 100 metrów stylem dowolnym wśród 15-16 latków w kraju, a potwierdziły to odbywające się od piątku w Dębicy Mistrzostwa Polski w pływaniu juniorów 16-letnich. Swój pierwszy, srebrny medal w tej imprezie kaliski pływak zdobył w finale wyścigu na 200 m stylem dowolnym z czasem 1:55,28, przegrywając o zaledwie o 0,21 sek. z Antonim Kałużyńskim z Warszawy. W sobotę kaliszanin był szósty na 50 m stylem dowolnym (uzyskał czas - 24,40) oraz czwarty na 400 m stylem dowolnym. Warto jednak zaznaczyć, że czasem jaki osiągnął w tej konkurencji (4:05,50) poprawił swój rekord życiowy na tym dystansie o 34 sekundy! Kaliski pływak pozostawił całą konkurencję w pokonanym polu na swoim koronnym dystansie - 100 m stylem dowolnym gdzie nie pozostawił rywalom żadnych szans i z fantastycznym czasem (52,70) sięgnął po złoto.

  Teraz Bartosz Piszczorowicz otrzymał powołanie do kadry na Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy w Tbilisi w Gruzji. Uczestnikami tej imprezy są sportowcy w wieku od 13 do 16 lat z 48 krajów zrzeszonych w Europejskim Komitecie Olimpijskim.                                                                   (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.