AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

REGION. Wyślij dziecko na kolonie nad morzem

DATA: 13 lipca 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W ciągu ostatnich lat zorganizowaliśmy kolonie i obozy dla ponad 3500 dzieci - mówi Żaneta Lasiecka-Stodolna, koordynator kolonii, fot. organizatorzy

  Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej oraz Kalisz XXI organizują nabór na drugi turnus kolonijny w Smołdzińskim Lesie nad Bałtykiem. Dla dzieci płatników KRUS jest dofinansowanie.

  Dwutygodniowe kolonie przeznaczone są dla dzieci i młodzieży w wieku od 8 do 17 lat. 22 lipca na wakacje wyjeżdżają pierwsi koloniści. - Nad morze, do Smołdzińskiego Lasu za kilka dni wyjeżdża pierwsza grupa kolonistów - mówi Żaneta Lasiecka-Stodolna, koordynator kolonii. - Kolejna pojedzie do Łeby. Dzieciaki będą wypoczywały tam na przełomie lipca i sierpnia. Dofinansowanie do kolonii sprawiło, że jest duże zainteresowanie nimi, więc postanowiliśmy rozpocząć nabór na turnus, który planujemy w drugiej połowie sierpnia.

   

  Organizatorzy zapewniają transport w obie strony, opiekę wykwalifikowanej kadry, pełne wyżywienie, nocleg w murowanym budynku z węzłem sanitarnym, ubezpieczenie NNW, a także program rekreacyjny. - W ciągu ostatnich lat zorganizowaliśmy kolonie i obozy dla ponad 3500 dzieci, które mogły wyjechać dzięki realizacji przez Stowarzyszenia programów rządowych - dodaje Żaneta Lasiecka-Stodolna. - Podczas pobytu w drugiej połowie sierpnia, uczestnicy mają zagwarantowany cały szereg zajęć rekreacyjnych, wycieczki turystyczne oraz program edukacyjny. Będąc w Smołdzińskim Lesie, prócz kąpieli w Bałtyku pod okiem ratowników, zwiedzą ruchome wydmy, wejdą na latarnie morską i poznają historię Gdańska.

   

  Kolonie organizują Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli Ziemi Kaliskiej i Stowarzyszenie Kalisz XXI. Dziecko, którego przynajmniej jeden rodzin lub prawny opiekun jest płatnikiem KRUS, otrzymuje dofinansowanie do wyjazdu. Więcej informacji: Żaneta Lasiecka-Stodolna, tel. 607 171 532.

  (low)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.