AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KAJAK POLO. Grali na kajakach w piłkę na Prośnie

DATA: 13 lipca 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Zwycięska ekipa KTW Kalisz po zakończeniu turnieju wraz z red. Andrzejem Bartosikiem, który przygotował materiał z kaliskiej imprezy do TVP Poznań.

  Drużyna KTW Kalisz zwyciężyła w otwartym turnieju kajak polo, który odbyły się w weekend na rzece Prośnie.

  W imprezie, którą zorganizował kaliski klub - KTW, wzięło udział sześć ekip kajak polo z Kalisza, Leśnej, Choszczna oraz Katowic. W sobotę rozgrywane były spotkania eliminacyjne w dwóch grupach, a w niedzielę nastąpiło dokończenie gier grupowych oraz mecze o wejście do finału i finał (grano 2x10 minut). W spotkaniu o 5 miejsce dziewczęta z Choszczna (grały w kaliskim turnieju wraz z mężczyznami) pokonały Leśną II 5:3. W pojedynku o wejście do finału Katowice przegrały z pierwszą drużyną z Leśnej 7:2, mimo że prowadziły w tym spotkaniu i zajęły trzecie miejsce w turnieju. Na czwartej pozycji sklasyfikowana została druga drużyna KTW Kalisz. Finał był bardzo emocjonujący, a oglądało go sporo spacerujących w niedzielę po parku kaliszan. W finałowej rozgrywce, po zaciętym spotkaniu gospodarze - KTW Kalisz wygrali z Leśną I 2:1 i to oni zdobyli puchar ufundowany przez marszałka województwa wielkopolskiego.

  Impreza dofinansowana została ze środków budżetowych samorządu województwa wielkopolskiego i miasta Kalisz. - Kajak polo to młoda dyscyplina, która zyskuje w naszym mieście i całej Polsce coraz większe zainteresowanie - mówi Mariusz Grala, trener sekcji kajak polo KTW Kalisz. - W najbliższy weekend jedziemy na kolejny turniej, tym razem do Choszczna.                                                                                      (jav)

   

  Klasyfikacja turnieju
  1. KTW I Kalisz
  2. Leśna I
  3. Katowice
  4. KTW II Kalisz
  5. Choszczno
  6. Leśna II

  Skład zwycięskiej drużyny KTW I: Adam Gajda, Tomasz Smug, Mateusz Kluczyk, Mateusz Bach, Mariusz Grala, Alan Rataj i Rafał Rachubiński.

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.