KOLARSTWO. Srebrna Wiktoria

DATA: 14 lipca 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

Wiktoria Polak z KTK Kalisz zdobyła srebrny medal w Mistrzostwach Polski juniorek młodszych w kolarstwie szosowym.

Podopieczna trenera Krzysztofa Dąbrowskiego wywalczyła ten medal startując w jeździe indywidualnej na czas podczas zawodów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która odbyła się w Koziegłowach. W tej konkurencji wystartowało 36 zawodniczek, które zakwalifikowały się do mistrzowskich zmagań po wcześniejszej rywalizacji w kolejnych seriach Pucharu Polski.

Wszystkie kolarki miały do pokonania dystans 10 kilometrów. Najszybciej całą trasę w czasie (15:33.61) pokonała Marta Jaskulska (LKK Warmia Biskupiec), która wyprzedziła kaliszankę o sześć sekund. - Wiktoria pojechała fenomenalnie - mówi Krzysztof Dąbrowski, trener KTK Kalisz. - Wywalczyła srebrny medal, do tego uzyskując znakomity rezultat, gdyż wcześniej przegrywała z Martą Jaskulską o 40 sekund, a tym razem już tylko o sześć. W wyścigu ze startu wspólnego (dystans 62,8 km.) kaliszanka na trzy kilometry przed metą uczestniczyła w kraksie i ostatecznie zakończyła rywalizację na 30 pozycji. Wygrała Klaudia Bielawska z Koźminianki Koźminek.                                                                            (jav)