AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KALISZ. Klocki LEGO u Tarasina

DATA: 14 lipca 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Zabawa klockami LEGO może trwać godzinami, fot. arch. Internet

  Kaliska Galeria Sztuki im. Jana Tarasina ogłosiła akcję zbierania klocków LEGO, która zakończy się wielkim budowaniem w przyszłym roku.

  Przez prawie cały najbliższy rok, bo do końca maja 2016 roku, Galeria Sztuki im. Jana Tarasina w Kaliszu będzie zbierała niepotrzebne klocki LEGO. Każdy, kto ma w domu zapomniany zestaw lub tylko poszczególne elementy kompletu klocków może przynieść je do kaliskiej galerii przy Placu Świętego Józefa. - Nie od dziś wiadomo, że z LEGO da się zbudować dosłownie wszystko, a klocki mają też swoje miejsce w popkulturze - podkreślają organizatorzy akcji. - Pojawiają się w teledyskach, „brickfilmach”, czyli animacjach z udziałem ludzików Lego i galeriach sztuki, dlatego ich obecność w Galerii Sztuki im. Jana Tarasina jest jak najbardziej uzasadniona.

   

  Akcja będzie miała swój finał w Dniu Dziecka, kiedy odbędzie się wielkie budowanie legendarnymi klockami pochodzącymi z Danii. - 1 czerwca 2016 roku zaprosimy wszystkich do wspólnego budowania - zapewniają organizatorzy. - Przyłączcie się do naszej zabawy dla dużych i małych dzieci, przynieście nam swoje stare LEGO, a przekonacie się, że razem stworzymy coś nowego i wyjątkowego.

   

  Więcej informacji o „LEGOwaniu w Galerii” można uzyskać pod numerem telefonu 62 767 40 81. Galeria czynna jest od poniedziałku do soboty. W poniedziałki i w soboty od godziny 10.00 do 16.00, a od wtorku do piątku w godzinach 10.00 - 18.00.

  (low)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.