AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POLICJA. Zakrwawione dłonie włamywacza

DATA: 14 lipca 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Włamywaczowi grozi do 10 lat za kratami, fot. arch.

  19-latek miał poranione od szła dłonie. To zwróciło uwagę policjantów.

  Nawet 10 lat więzienia grozi kaliszaninowi, który włamał się do kiosku przy ulicy Częstochowskiej. Sprawca wyłamał zabezpieczającą okno roletę i fragmentem kostki brukowej wybił szybę. - Do włamania doszło w niedzielę o godzinie 6.30 - mówi sierż. szt. Anna Jaworska-Wojnicz z KMP w Kaliszu. - Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, zauważyli w pobliżu kiosku młodego mężczyznę, który na widok policyjnego radiowozu próbował uciec.

   

  Po jego wylegitymowaniu okazało się, że mężczyzna mieszka niedaleko kiosku. 19-latek próbował tłumaczyć mundurowym, że nie ma nic wspólnego z włamaniem. - Policjanci zorientowali się, że mężczyzna kłamie po widoku jego rąk - tłumaczy rzeczniczka kaliskiej policji. - Zauważyli bowiem, że ma poranione od szkła dłonie.

   

  Kaliszanin został zatrzymany, a w trakcie przesłuchania na jaw wyszły również inne szkody, które ma na sumieniu mężczyzna. - Z ustaleń funkcjonariuszy Wydziału Kryminalnego wynika, że kilka tygodni temu kaliszanin zbił szybę w jednym z lokali gastronomicznych na terenie Kalisza - dodaje Jaworska-Wojnicz. - Jeszcze tego samego dnia podejrzany usłyszał zarzuty.

  (low)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.