AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KOLARSTWO. Torowcy na podium w Atenach

DATA: 15 lipca 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Brązowa polska ekipa. W środku klubowy trener kaliskich kolarzy Piotr Zaradny.

  Bardzo dobrze wypadli polscy juniorzy, w składzie których startują kolarze KTK Kalisz, w wyścigu drużynowym podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które rozpoczęły się w Atenach.

  Polacy zdobyli w tej konkurencji brązowy medal, a w składzie drużyny, który wywalczyła ten krążek znaleźli się: Dawid Czubak, Szymon Krawczyk i Mikołaj Sójka (wszyscy KTK Kalisz) oraz Daniel Staniszewski z KKS Ciechanów. We wtorkowych eliminacjach wyścigu drużynowego juniorów Polacy uzyskali czwarty rezultat i dało im to miejsce w finale B. W nim zmierzyli się ze Szwajcarami, którzy pojechali w kwalifikacjach o sekundę szybciej od biało-czerwonych. Wieczorny wczorajszy wyścig o medal nasza ekipa pojechała koncertowo, zdobywając brąz, a uzyskany przez Polaków czas (4:09.002) to nowy rekord kraju juniorów. - To świetny wynik - mówi Piotr Zaradny, klubowy trener Dawida Czubaka, Szymona Krawczyka oraz Mikołaja Sójki. - Cała czwórka naszych kolarzy pojechała w finale B znakomicie i każdy z zawodników ma wielki wkład w ten sukces.

  Podczas pierwszego dnia mistrzostw w Grecji Polacy zdobyli jeszcze dwa medale. Złoto w wyścigu indywidualnym juniorek wywalczyła Justyna Kaczkowska, a srebro drużyna sprinterów mężczyzn U23. Młodzieżowe Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym potrwają do 19 lipca. (jav)

   

  Wyniki Młodzieżowych ME w Atenach
  wyścig drużynowy na dochodzenie
  1. Rosja
  2. Dania
  3. Polska
  4. Szwajcaria
  5. Wielka Brytania
  6. Hiszpania
  7. Ukraina
  8. Francja
  9. Białoruś
  10. Włochy
  11. Belgia
  12. Irlandia

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.