KOLARSTWO. Torowcy na podium w Atenach

DATA: 15 lipca 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Brązowa polska ekipa. W środku klubowy trener kaliskich kolarzy Piotr Zaradny.

Bardzo dobrze wypadli polscy juniorzy, w składzie których startują kolarze KTK Kalisz, w wyścigu drużynowym podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy, które rozpoczęły się w Atenach.

Polacy zdobyli w tej konkurencji brązowy medal, a w składzie drużyny, który wywalczyła ten krążek znaleźli się: Dawid Czubak, Szymon Krawczyk i Mikołaj Sójka (wszyscy KTK Kalisz) oraz Daniel Staniszewski z KKS Ciechanów. We wtorkowych eliminacjach wyścigu drużynowego juniorów Polacy uzyskali czwarty rezultat i dało im to miejsce w finale B. W nim zmierzyli się ze Szwajcarami, którzy pojechali w kwalifikacjach o sekundę szybciej od biało-czerwonych. Wieczorny wczorajszy wyścig o medal nasza ekipa pojechała koncertowo, zdobywając brąz, a uzyskany przez Polaków czas (4:09.002) to nowy rekord kraju juniorów. - To świetny wynik - mówi Piotr Zaradny, klubowy trener Dawida Czubaka, Szymona Krawczyka oraz Mikołaja Sójki. - Cała czwórka naszych kolarzy pojechała w finale B znakomicie i każdy z zawodników ma wielki wkład w ten sukces.

Podczas pierwszego dnia mistrzostw w Grecji Polacy zdobyli jeszcze dwa medale. Złoto w wyścigu indywidualnym juniorek wywalczyła Justyna Kaczkowska, a srebro drużyna sprinterów mężczyzn U23. Młodzieżowe Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym potrwają do 19 lipca. (jav)