PŁYWANIE. Mistrzowska Zuzia

DATA: 16 lipca 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
    Złota medalistka MP 17-18 latkek Zuzanna Kit wraz z trenerem Dominikiem Grudzińskim. Fot sekcja pływacka Kks Kalisz.

Zuzanna Kit zdobyła złoty medal Letnich Mistrzostw Polski Juniorek i Juniorów 17-18 letnich w pływaniu.

Reprezentująca obecnie barwy sekcji pływackiej KKS-u Kalisz ta bardzo utalentowana zawodniczka wygrała w tej imprezie rywalizację na dystansie 50 metrów stylem klasycznym. W eliminacjach tej konkurencji kaliszanka z pierwszym czasem (33.16) zakwalifikowała się do finału A. W nim nie zawiodła i popłynęła również najszybciej, uzyskując rezultat (33.09). Po srebro sięgnęła Angelika Wikieł z UŚKS Ostrołęka (33.82), a brązowy medal zdobyła Sylwia Spoljar z AZS AWF Katowice (34.00).

MP juniorek i juniorów 17-18 letnich odbywają się na basenie w Ostrowcu Świętokrzyskim. Przygotowania do zawodów naszej pływaczki możliwe były dzięki środkom finansowym przekazanym z budżetu miasta Kalisza.                                                                                          (jav)