AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POLICJA. Zatrzymani za dopalacze

DATA: 16 lipca 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W ramach ostatniej akcji walki dopalaczami, kaliscy policjacji zatrzymali 5 osób, fot. KMP w Kaliszu

  Kaliska policja zatrzymała 5 mężczyzn, którzy podejrzewani są o posiadanie i handel dopalaczami.

  W poniedziałek i we wtorek kaliscy mundurowi prowadzili działania w sprawie sprzedaży dopalaczy. - W trakcie przeszukania jednego z punktów handlowych policjanci zabezpieczyli substancje, które w czerwcu były badane przez biegłych - mówi sierż. szt. Anna Jaworska-Wojnicz z KMP w Kaliszu. - Z informacji zebranych przez funkcjonariuszy wynika, że produkty te zawierały związki, które w myśl znowelizowanej Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii są zabronione.

   

  Funkcjonariusze przeszukali punkt handlowy oraz mieszkanie sprzedawcy i jednego z właścicieli firmy. - Zabezpieczyli łącznie 388 opakowań różnego rodzaju „talizmanów”, które były przygotowane do sprzedaży - wyjaśnia rzeczniczka kaliskiej policji. - W tej sprawie zostało zatrzymanych czterech mężczyzn w wieku od 19 do 54 lat. Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci przedstawili 15 lipca zatrzymanym zarzuty.

   

  Wśród zatrzymanych mężczyzn jest sprzedawca oraz trzech współwłaścicieli firmy, którzy podejrzewani są o posiadanie, a także wprowadzanie dopalaczy do obrotu. - Funkcjonariusze wystąpili do Prokuratury Rejonowej w Kaliszu z wnioskiem o zastosowanie wobec zatrzymanych środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji - dodaje Jaworska-Wojnicz. - Dziś podejrzani przesłuchani zostaną przez prokuratora. Zatrzymany został także 34-letnik kaliszanin, który w czasie policyjnej interwencji posiadał przy sobie dopalacze. Usłyszał on zarzut posiadania substancji odurzających.

  (low)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.