AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

BOKS. Srebro Łukaszewskiego

DATA: 22 lipca 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Od lewej: Szymon Łukaszewski, trener Jerzy Aleksandrzak i Natalia Gajda podczas turnieju w Grudziądzu. Fot. kkskalisz.pl

  Pięściarz KKS-u Kalisz Szymon Łukaszewski zdobył srebrny medal Mistrzostw Polski Juniorów w Boksie.

  Impreza odbyła się w Grudziądzu, a wzięła w niej udział cała pięściarska elita młodego pokolenia. 16-letni kaliszanin walczył w kategorii kadetów do 54 kilogramów. Po pokonaniu rywali w fazie eliminacyjnej doszedł do półfinału, gdzie stoczył zwycięską walkę z zawodnikiem z Inowrocławia i tym samym zapewnił sobie srebrny medal. W finale Łukaszewski wprawdzie przegrał pojedynek z Damianem Durkaczem na punkty 0:3, ale zdaniem sędziów stoczył najładniejszą walkę finału.  - To co Szymon pokazał w tych zawodach, zasługuje na wielkie gratulacje - mówi Dariusz Kisiel, trener sekcji bokserskiej KKS Kalisz. - To największy sukces kaliskiego pięściarstwa w młodzieżowym wydaniu od kilku lat. Warto dodać, że nasz zawodnik był też jedynym medalistą tych mistrzostw z Wielkopolski.

  Podczas turnieju w Grudziądzu szanse na medal miała też 16-letnia Natalia Gajda. Walcząca w kategorii do 80 kg zawodniczka KKS-u dotarła do ćwierćfinału, a walkę o brązowy medal przegrała dopiero na punkty. Warto dodać, że Natalia swoją przygodę z boksem rozpoczęła dopiero 8 miesięcy temu. Podczas mistrzostw opiekunem kaliskich bokserów był Jerzy Aleksandrzak, któremu powierzono również funkcję trenera kadry wojewódzkiej mężczyzn na te zawody.                                             (jav)   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.