AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PROKURATURA. Chcieli przekupić policjantów, grozi im 10 lat więzienia

DATA: 23 lipca 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Za wręczenie łapówki mężczyznom grozi do 10 lat więzienia, fot. arch.

  Do 10 lat więzienia grozi dwóm mężczyznom, którzy chcieli przekupić kaliskich policjantów. Prokuratura Rejonowa właśnie skierowała akty oskarżenia do sądu.

  Jednemu z nich, 49-latkowi, śledczy zarzucają wręczenie 50-złotowej łapówki w zamian za odstąpienie od wypisania przez policjantów mandatu za picie alkoholu w pobliżu sklepu. - Do zdarzenia doszło w Kaliszu 9 maja podczas interwencji policjantów, w związku ze spożywaniem przez mężczyznę piwa w okolicy punktu handlowego - mówi Janusz Walczak, zastępca prokuratora okręgowego.

   

  41-latek oskarżony jest natomiast o próbę przekupstwa policjantów w czasie kontroli drogowej. Jak ustalili śledczy, mężczyzna położył 100-złotowy banknot w radiowozie. Pieniądze miały być łapówką przeznaczoną dla mundurowych. - Z zebranych materiałów wynika, że oskarżony przekroczył dopuszczalną prędkość o ponad 30 kilometrów na godzinę, a także nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej przy przejściu dla pieszych - wyjaśnia Walczak. - Po zatrzymaniu przez przeprowadzających kontrolę policjantów doszło do opisanego w zarzucie wydarzenia.

   

  Oskarżeni będą teraz odpowiadać za przestępstwo z artykułu 229 § 3 kodeksu karnego, czyli łapownictwo czynne. Obu mężczyznom grozi do 10 lat za kratami.

  (low)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.