AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POLICJA. Uprawiał konopie w szafie

DATA: 24 lipca 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Za uprawę i posiadanie środków odurzających kaliszaninowi grożą 3 lata więzienia, fot. KMP w Kaliszu

  3 lata więzienia grożą kaliszaninowi, który w mieszkaniu miał profesjonalny sprzęt służący do uprawy konopi. Policjanci znaleźli także ponad 90 gramów marihuany oraz nasiona roślin.

  Miejscowi policjanci zatrzymali 33-letniego kaliszanina, w mieszkaniu którego znaleźli krzewy konopi, ponad 90 gramów marihuany oraz profesjonalny sprzęt do hodowli tych roślin. - Mężczyzna uprawiał konopie w specjalnie przygotowanej do tego celu szafie - mówi sierż. szt. Anna Jaworska-Wojnicz z KMP w Kaliszu. - Kaliszanin był wyraźnie zaskoczony niezapowiedzianą wizytą stróżów prawa. Po wejściu do mieszkania, policjanci zauważyli leżącą na stole szklaną lufkę służącą do palenia marihuany. Obecny na miejscu mężczyzna nie ukrywał, że przedmiot jest jego własnością.

   

  Mundurowi zabezpieczyli susz roślinny oraz nasiona. - Były one schowane w meblościance znajdującej się w jednym z pokoi - dodaje Jaworska-Wojnicz. - W tym samym pomieszczeniu znajdowała się szafa, która była przykryta kocami. Okazało się, że mebel został specjalnie przerobiony i przystosowany do uprawy konopi. Szafa posiadała system wentylacji oraz profesjonalne oświetlenie połączone przewodami z urządzeniami elektronicznymi. Wewnątrz, w doniczkach znajdowało się pięć roślin oraz dwie ususzone już łodygi konopi.

   

  33-latek usłyszał zarzuty uprawy oraz posiadania środków odurzających. Mężczyzna przyznał się do winy. Grożą mu 3 lata więzienia.

  (low)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.