AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KALISZ. Radny Witoń pyta o podwyżkę cen ciepła

DATA: 24 lipca 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Dariusz Witoń (SLD), fot. Łukasz Wolski

  Do radnego Dariusza Witonia (SLD) docierają nieoficjalne informacje o planowanych podwyżkach cen ciepła w Kaliszu, postanowił zatem zapytać władze miasta, czy posiadają wiedzę w tej kwestii.

  Według radnego Sojuszu Lewicy Demokratycznej podwyżki mogą wynieść od 5 do 8 procent. Gdyby podejrzenia Dariusza Witonia okazały się prawdą, to kaliska rodzina, która korzysta z usług spółki Ciepło Kaliskie zapłaciłaby średnio 150 złotych rocznie więcej. - Gdyby informacje o 5-procentowej podwyżce potwierdziłyby się, to 3-osobowa rodzina, która mieszka w 2-pokojowym mieszkaniu o powierzchni 50 metrów kwadratowych, zapłaci od 120 do 150 złotych więcej rocznie - mówi Włodzimierz Karpała, prezes zarządu Kaliskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej w Kaliszu. - Ale nie mamy jeszcze informacji o ewentualnych podwyżkach.

  (low)

  Poniżej przedstawiamy treść interpelacji Dariusza Witonia:

   

  Pan
  Grzegorz Sapiński
  Prezydent Miasta Kalisza

   

  INTERPELACJA

   

  Szanowny Panie Prezydencie,

  W poprzedniej kadencji Janusz Pęcherz ówczesny prezydent naszego miasta wraz ze swoim zapleczem politycznym z Samorządnego Kalisza, Platformy Obywatelskiej i Wszystko dla Kalisza dokonał sprzedaży kaliskiego systemu ciepłowniczego. Na efekty tej, moim zdaniem, niekorzystnej dla miasta sprzedaży nie trzeba było długo czekać. O ile się nie mylę nie minął nawet rok od zakupu systemu przez nowego właściciela a ten już w ubiegłym roku „zafundował” mieszkańcom naszego miasta znaczne podwyżki cen ciepła.

   

  Nowym władzom Kalisza udało się utrzymać w 2015 roku na dotychczasowym poziomie ceny wody, ścieków, opłat za bilety komunikacji miejskiej oraz opłat za odbiór odpadów komunalnych.

   

  Niepokój mieszkańców budzi jednak sprawa rozpoczynającego się już niebawem nowego okresu grzewczego. W związku z powyższym proszę o udzielenie odpowiedzi na poniższe pytania:

   

  1. Czy w najbliższym sezonie grzewczym spółka Ciepło Kaliskie planuje podwyżki energii cieplnej?

  2. Czy przedstawiciel miasta w spółce Ciepło Kaliskie, w której Miasto Kalisz ma zaledwie 6% udziałów dysponuje wiedzą na ten temat i kiedy ta wiedza zostanie przekazana mieszkańcom.

   

  Z wyrazami szacunku,
  Dariusz Witoń

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.