AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

AKCJA. Dzięki WOŚP 7-letni Igor zwiedził kaliską komendę policji

DATA: 26 lipca 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Jedną z niespodzianek byłą wizyta u policyjnych wodniaków w Szałem, fot. KMP w Kaliszu

  Młody kaliszanin przypatrywał się pracy techników kryminalistyki, kaliskim funkcjonariuszom drogówki, a na koniec gościł w Sezonowej Komórce Specjalistycznej w Szałem - to wszystko dzięki wylicytowaniu zaproszenia podczas tegorocznego finału WOŚP.

  7-letni Igor zasiadł na jeden dzień w fotelu komendanta kaliskiej policji, mł. insp. Mirosława Ścisłego. - Ten wyjątkowy gość mógł zwiedzić kaliską komendę dzięki zaproszeniu wylicytowanemu podczas tegorocznego Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - mówi sierż. szt. Anna Jaworska-Wojnicz z KMP w Kaliszu. - W trakcie zwiedzania jednostki Igorowi towarzyszył dziadek, który jest członkiem stowarzyszenia International Police Association.

   

  Pierwsze kroki Igor skierował do gabinetu szefa kaliskich policjantów, gdzie młody kaliszanin miał okazję zasiąść w fotelu komendanta. Następnie goście kaliskich policjantów zwiedzili między innymi Wydział Dochodzeniowo-Śledczy, w którym technik kryminalistyki opowiedział jak zabezpiecza się odciski linii papilarnych oraz pokazał sprzęt do robienia zdjęć osobom podejrzanym o popełnienie przestępstwa.    

   

  Kolejnym etapem zwiedzania była wizyta w Wydziale Ruchu Drogowego i Prewencji przy ulicy Kordeckiego, gdzie goście zaproszeni zostali na przejażdżkę radiowozem oraz spotkali się z przewodnikiem psa służbowego i jego podopiecznym. - Przez kilkadziesiąt minut Igor oraz towarzyszący mu dziadek mieli także możliwość uczestniczenia w służbie kaliskiej drogówki - dodaje Jaworska-Wojnicz. - Przyglądali się kontroli pojazdów i pomiarom prędkości z wykorzystaniem ręcznego miernika prędkości.

   

  Na zakończenie wizyty niecodziennego gościa w Kaliskiej Komendzie Policji, mundurowi przygotowali Igorowi jeszcze jedną niespodziankę. - Igor zawitał w Sezonowej Komórce Specjalistycznej w miejscowości Szałe, gdzie zobaczył sprzęt używany w codziennej służbie przez policyjnych wodniaków - mówi rzeczniczka kaliskiej policji.

  (low)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.