AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

GRODZIŃSKI: Czy ta sama firma drukowała materiały wyborcze „Wspólnego Kalisza"?

DATA: 27 lipca 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Radni opozycyjnej Platformy Obywatelskiej zaskoczeni są kosztami nowej gazety wydawanej z budżetu miasta, od lewej: Dariusz Grodziński i Sławomir Chrzanowski, fot. Łukasz Wolski

  - Czy dwukrotnie przepłacona przez miasto drukarnia, to ta sama, która w zeszłym roku drukowała materiały wyborcze „Wspólnemu Kaliszowi"? - pyta radny Dariusz Grodziński (PO).

  Kilka dni temu do skrzynek kaliszan trafiło bezpłatne wydawnictwo „kalisz.pl”, które wydrukowane zostało w 42-tysięcznym nakładzie kosztem blisko 55 tysięcy złotych. Autorem koncepcji pismajest Marcin Andrzejewski. Pisaniem, redakcją tekstów oraz składem gazety zajęli się etatowi urzędnicy.

   

  Zdaniem działaczy PO, miasto wydając 55 tysięcy złotych, ponad dwukrotnie przepłaciło za druk tej publikacji. - Jako klub radnych zwróciliśmy się o wycenę takiej publikacji do jednej z kaliskich agencji reklamowych i to samo wycenili na kwotę 22 000 złotych plus 3 000 złotych za papierowy insert dotyczący Budżetu Obywatelskiego - mówi Dariusz Grodziński, szef kaliskich radnych PO. - Dwa razy taniej niż to, co wydano z kasy miejskiej.

  Radni największego klubu opozycyjnego w kaliskim samorządzie chcą, żeby prezydent Grzegorz Sapiński zwrócił pieniądze, które wydane zostały na pierwszy numer nowej gazety. - Oczekujemy, że pan prezydent zaniecha wydawania tego typu biuletynu za publiczne pieniądze - podkreśla radny Sławomir Chrzanowski (PO). - Jeśli jednak chce dalej tego typu rzeczy przedstawiać mieszkańcom, a ma do tego prawo, to za pieniądze własne, bądź stowarzyszenia. Uważamy również, że pan Sapiński powinien zwrócić te pieniądze do budżetu, bo są ważniejsze rzeczy w naszym mieście do wydatkowania, niż na propagandę obecnie rządzących.

  Samorządowcy z Platformy Obywatelskiej pytają także o firmę, której miasto zapłaciło aż 55 tysięcy złotych za zlecenie warte około 25 tysięcy złotych. - Czy ta sama drukarnia, w której wydrukowano wydawnictwo "kalisz.pl", drukowała też materiały wyborcze dla KWW Wspólny Kalisz? - pyta Grodziński. - Oczekujemy od pana Andrzejewskiego oficjalnej odpowiedzi - potwierdzenia lub zaprzeczenia tej informacji. Jeżeli to jest prawda, to byłaby niebywała afera, którą powinny zainteresować się organy ścigania.

  W tej sprawie Dariusz Grodziński skierował oficjalne zapytanie do prezydenta Grzegorza Sapińskiego i Marcina Andrzejewskiego, który był pełnomocnikiem finansowym Komitetu Wyborczego "Wspólny Kalisz".

  (jrk, low)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.