AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

TEMIDA. 8 lat za płatną protekcję

DATA: 28 lipca 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Za płatną protekcję 44-latkowi grozi 8 lat więzienia, fort. arch.

  Do 8 lat więzienia grozi 44-latkowi, który podejrzany jest o oszustwo i płatną protekcję. Mężczyzna obiecał, że za 15 tysięcy złotych odzyska zlicytowany majątek.

  Śledczy z Prokuratury Rejonowej w Ostrowie Wielkopolskim zarzucają mężczyźnie, że na 15 tysięcy złotych oszukał kobietę, której majątek zajął komornik. Oskarżony powoływał się na znajomości w kaliskim i ostrowskim sądzie, w kancelarii prawniczej oraz wśród adwokatów, dzięki czemu kobieta miała odzyskać zlicytowany majątek. - Z zebranych materiałów wynika, że wobec pokrzywdzonej, w związku z jej zadłużeniem, prowadzone było postępowanie egzekucyjne - mówi Janusz Walczak, zastępca prokuratora okręgowego w Ostrowie Wielkopolskim. - Za pośrednictwem doradcy finansowego nawiązała ona kontakt z oskarżonym. Po zapoznaniu się z dokumentacją postępowań egzekucyjnych powołał się na swoje znajomości w sądach w Ostrowie Wielkopolskim i Kaliszu, kancelarii komorniczej, a także wśród adwokatów. Jednocześnie zapewnił on pokrzywdzoną, że nie dopuści do dalszych licytacji i odzyska wylicytowany majątek.

   

  44-latek dostał od kobiety 15 000 złotych, ale nie wywiązał się ze złożonych obietnic. Teraz przed sądem będzie odpowiadał za płatną protekcję. Grozi mu do 8 lat więzienia.

  (low)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.