AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

POLICJA. Podejrzany o pobicie ze skutkiem śmiertelnym trafił do aresztu (VIDEO)

DATA: 28 lipca 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  34-latkowi grozi 12 lat więzienia, fot. i video KMP w Kaliszu

  Do 12 lat więzienia grozi 34-latkowi z Kalisza, który podejrzany jest o pobicie ze skutkiem śmiertelnym. Ofiarą mężczyzny padł jego 56-letni ojciec.

  Kaliszanin w miniony piątek w mieszkaniu w centrum miasta miał uderzyć 56-letniego ojca tak silnie, że mężczyzna zmarł. - Kaliscy policjanci 24 lipca otrzymali informację, że w jednym z mieszkań przy ulicy Fabrycznej najprawdopodobniej doszło do przestępstwa - mówi sierż. szt. Anna Jaworska-Wojnicz z KMP w Kaliszu. - Pod wskazanym adresem stróże prawa znaleźli ciało 56-letniego mężczyzny.

   

  Mundurowi ustalili, że w mieszkaniu 56-latka od kilku dni przebywał jego syn. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania 34-latka. Kilka godzin później jeden z patroli rozpoznał poszukiwanego kaliszanina. - Na widok oznakowanego radiowozu mężczyzna zaczął uciekać - dodaje Jaworska-Wojnicz. - Został jednak zatrzymany w jednej z bram, gdzie wbiegł próbując zgubić policyjny pościg.

   

  Jak się okazało, 34-latek miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna został przewieziony do policyjnego aresztu. - Na podstawie zgromadzonych przez śledczych materiałów, prokurator z Prokuratury Rejonowej w Kaliszu przedstawił 34-latkowi zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu skutkującego śmiercią - informuje rzeczniczka kaliskiej policji. - Prokurator skierował wniosek o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego.

   

   

  W poniedziałek kaliski sąd postanowił aresztować mężczyznę na 3 miesiące. Za popełnione przestępstwo podejrzanemu 34-latkowi grozi 12 lat więzienia.

  (low)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.