AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KALISZ. Dworzec PKP już czynny

DATA: 30 lipca 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  .
  Pasażerowie mogą już korzystać z części remontowanego dworca, fot. Łukasz Wolski

  Pasażerowie mogą już korzystać z budynku kaliskiego dworca kolejowego. Mimo wciąż prowadzonej modernizacji, podróżni od dzisiaj mają do dyspozycji poczekalnię oraz toalety, otwarte są także kasy biletowe.

  Od dzisiaj w remontowanym dworcu PKP czynne są kasy biletowe, toalety i poczekalnia. - Modernizacja wciąż trwa, ale jest już udostępniona część budynku - informuje Biuro Prasowe PKP S.A. - Prace wykończeniowe będą jeszcze wykonywane, ale nie wpłyną one na obsługę podróżnych. Mogą oni już korzystać z kas, poczekalni oraz toalet. W pierwszych dniach nowej organizacji ruchu pasażerowie mogą liczyć także na pomoc mobilnych informatorów.

   

  Modernizacja budynku kaliskiego dworca kolejowego obejmuje między innymi wymianę pokrycia dachowego, stolarki drzwiowej i okiennej, przebudowę wnętrza, oraz renowację elewacji. Termin zakończenie remontu dworca był już kilkukrotnie przekładany. Obecnie finał modernizacji przewidywany jest na koniec bieżącego roku. Koszt prac ma zamknąć się kwotą około 7,6 mln złotych.

  (low)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.