AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

TURYSTYKA. Ponad 300 osób pojedzie w „Tour de Calisia”

DATA: 30 lipca 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  W tegorocznej edycji „Tour de Calisia” pojedzie ponad 300 cyklistów, fot. Adam Błaszczyk, arch.

  Rekordowa liczba miłośników aktywnego wypoczynku na rowerze zgłosiła się do tegorocznej edycji rajdu.

  Kilkaset osób pojedzie w tegorocznym rajdzie „Tour de Calisia”. Wśród ruszających 1 sierpnia na 100-kilometrową trasę są miłośnicy dwóch kółek nie tylko z Kalisza, ale także z Konina, Kościana, Krotoszyna, Oleśnicy, Gniezna, czy Warszawy. - Na tegoroczną edycję rajdu zapisało się ponad 300 osób - mówi Bartosz Spychalski z KTK „Cyklista” w Kaliszu, organizator imprezy. - Warto wspomnieć, że zaledwie 2 lata temu uczestników było o połowę mniej.

   

  Rowerzyści wyjadą w sobotę rano - w tym roku wyjątkowo sprzed kaliskiego ratusza, a nie jak dotychczas sprzed starostwa powiatowego. Trasa rajdu będzie przebiegać przez malownicze miejscowości powiatu kaliskiego. Cykliści odwiedzą między innymi Rychnów, Stawiszyn, Kościelec, Szczytniki, Tłokinię Kościelną, czy Wojciechówkę. Na trasie w miejscach szczególnie atrakcyjnych turystycznie organizatorzy przygotowali postoje.

   

  Meta zaplanowana jest około godziny 16.00 w gospodarstwie agroturystycznym „Zacisze” w podkaliskiej Wojciechówce. Na mecie każdy uczestnik rajdu otrzyma imienną statuetkę i certyfikat ukończenia rajdu.

  (low)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.