AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

ROCZNICE. Kaliszanie upamiętnią walczących o niepodległość

DATA: 31 lipca 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Corocznie w uroczystościach upamiętniających walki niepodległościowe biorą udział kombatanci, fot. Łukasz Wolski arch.

  Uroczysta msza święta, złożenie kwiatów przy pomnikach i obeliskach poświęconym walczącym o niepodległość Polski oraz wycie syren w godzinę W - kaliszanie uczczą rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego.

  Dzisiaj o godzinie 17.30, w przeddzień rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego, złożone zostaną kwiaty przy obelisku poświęconym ks. Józefowi Sieradzanowi, przed Zespołem Szkół Techniczno-Elektronicznym przy ulicy Częstochowskiej. Jutro przypada 71. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Potem o godzinie 17.00, czyli w rocznicę godziny „W”, w Kaliszu na minutę zawyją syreny alarmowe. W ten sposób miasto uczci niepodległościowy zryw z 1 sierpnia 1944 roku. O godzinie 18.30 delegacje złożą kwiaty na terenie ogrójca Klasztoru OO. Jezuitów, a następnie w intencji ofiar powstania odprawiona zostanie masz św.

   

  Sierpień to także inne rocznice, które związane są z walką Polaków o niepodległość. W 101. rocznicę wymarszu I Kompanii Kadrowej, 6 sierpnia (czwartek), o godzinie 12.00 złożone zostaną kwiaty przy obelisku poświęcony, Legionistom Polskim przy IV Liceum Ogólnokształcącym przy ulicy Serbinowskiej. Następnie, około 12.20 zapalone zostaną znicze przy grobie legionistów na Cmentarzu Miejskim przy ulicy Górnośląskiej. 15. sierpnia (sobota), w dniu Święta Żołnierza Wojska Polskiego i w 95. rocznicę „Cudu nad Wisłą” w południe odprawiona zostanie msza św. w kościele garnizonowym przy ulicy Kolegialnej. Po nabożeństwie uczestnicy przejadą na Cmentarz Wojskowy i złożą wieńce w kaplicy majora Stefana Waltera.

  (low)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.