AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PIŁKA RĘCZNA. Gwiazdy zaświecą w Arenie

DATA: 31 lipca 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Gwiazdą II Turnieju Szczypiorno Cup ma być reprezentant Polski, Bartosz Jurecki. Fot. Facebook zawodnika.

  Dziś o godz. 14.00 w Arenie rozpoczyna się II Turniej Szczypiorno Cup. Na parkiecie zobaczymy gwiazdy światowego szczypiorniaka.

  W turnieju, który potrwa od piątku do niedzieli w Arenie wystąpi sześć zespołów. Oprócz czterech ekip z ekstraklasy: Górnika Zabrze, Azotów Puławy, Pogoni Szczecin i Chrobrego Głogów oraz spadkowicza z najwyższej klasy rozgrywkowej Wybrzeża Gdańsk na parkiecie w Kaliszu zobaczymy także zespół z niemieckiej ekstraklasy Füchse Berlin. Jak zapowiadają organizatorzy nie zabraknie w nich gwiazd światowego formatu, a kibice będą mogli oglądać w akcji reprezentantów wielu krajów: Bartosza Jureckiego, Mariusza Jurasika, Tomasza Rosińskiego, Przemysława Krajewskiego, Bartłomieja Jaszkę czy Konstantina Igropulo, Paula Druxa oraz Silvio Hienevettera.

  Turniej rozpocznie się dziś o godz. 14.00, a zagrają wówczas Górnik Zabrze z Wybrzeżem Gdańsk. Na godz. 16.15 zaplanowano uroczyste otwarcie imprezy, a pół godziny później rozpocznie się spotkanie Azotów Puławy z Chrobrym Głogów. W meczu wieczoru o godz. 19.00 zmierzą się natomiast Füchse Berlin z Pogonią Szczecin. Na jutro zaplanowano kolejne spotkania, a w niedzielę zakończenie imprezy. - Zapraszamy wszystkich kibiców z naszego regionu na mecze Szczypiorno Cup - mówi Edward Prus, organizator turnieju. - Nasz turniej stanowi przedsmak sportowych emocji przed wielką imprezą związaną z obchodami stulecia piłki ręcznej w Kaliszu, które planujemy zorganizować w 2018 roku. (jav)

   

  Terminarz II Szczypioro Cup 2015
  Piątek, 31 lipca
  14.00: Górnik Zabrze - Wybrzeże Gdańsk
  16.15: otwarcie turnieju
  16.45: Azoty Puławy - Chrobry Głogów
  19.00: Füchse Berlin - Pogoń Szczecin
  Sobota, 1 sierpnia
  12.30: zwycięzca meczu nr 1 - przegrany meczu 3
  14.45: zwycięzca meczu nr 2 - przegrany meczu 1
  17.00: zwycięzca meczu nr 3 - przegrany meczu 2
  Niedziela, 2 sierpnia
  13.00: mecz o 5 miejsce
  15.15: mecz o 3 miejsce
  17.30: mecz o 1 miejsce
  19.30: zakończenie turnieju

   

  Drużyny biorące udział w II Turnieju Szczypiorno Cup

  Füchse Berlin - faworyt imprezy i jej ubiegłoroczny zwycięzca. Zespół gra w niemieckiej ekstraklasie, uważanej za najsilniejszą w Europie. W ubiegłym sezonie uplasował się na 7 miejscu w stawce 19 ekip.

   

  Gaz System Pogoń Szczecin - męski klub piłki ręcznej ze Szczecina kontynuujący tradycje sekcji piłki ręcznej Pogoni Szczecin. Powstał w lipcu 2007 roku jako KS Pogoń Handball Szczecin. W ubiegłym sezonie drużyna zajęła 4 miejsce w męskiej ekstraklasie.

   

  Górnik Zabrze - to brązowy medalista MP w sezonie 2013/14. Najbardziej znanym zawodnikiem Górnika jest Mariusz Jurasik, a w jego składzie występują także Adrian Niedośpiał i pochodzący z Ostrowa Bartłomiej Tomczak, który ma na swoim koncie trzy mistrzostw Polski z Vive Targi Kielce.

   

  Azoty Puławy - brązowy medalista MP z ubiegłego sezonu. Azoty to klub, który ma ambicje dołączyć w najbliższych latach do możnych szczypiorniaka w Polsce Vive Kielce i Wisły Płock. Azoty w letniej przerwie pozyskały m.in: Michała Kubisztala, Patryka Kuchczyńskiego i Roberta Orzechowskiego z Górnika Zabrze.

   

  Chrobry Głogów - gwiazdą drużyny jest Bartosz Jurecki, trzykrotny medalista mistrzostw świata z 2007, 2009, 2015 roku, który wrócił do Głogowa po 9 latach spędzonych w niemieckim SC Magdeburg.

   

  Wybrzeże Gdańsk - to najbardziej utytułowany klub w męskiej ekstraklasie po Śląsku Wrocław (15 złotych medali MP) i Vive Kielce (12 złotych). Gdańszczanie mają na swoim koncie 10 MP, ale ostatni tytuł zdobyli w sezonie 2000/2001. W ubiegłym sezonie spadli z ekstraklasy do I ligi i teraz będą grać z MKS Kalisz.

   

  Bilety na turniej
  piątek (31.07 i sobota 01.08)
  kategoria A* - bilet normalny 20 zł, bilet ulgowy 10 zł,
  kategoria B - bilet normalny 12 zł, bilet ulgowy 6 zł
  niedziela (02.08)
  kategoria A - bilet normalny 25 zł, bilet ulgowy 12 zł
  kategoria B - bilet normalny 15 zł, bilet ulgowy 7 zł

  *Kategoria A - trybuny wzdłuż linii bocznej; kategoria B - trybuny za bramkami

  Bilety ulgowe: uczniowie do lat 19. Wstęp bezpłatny: dzieci do 5. roku życia oraz osoby niepełnosprawne.


  Tak było rok temu - I Szczypiorno Cup
  półfinały
  Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin 30:29
  Fuchse Berlin - Azoty Puławy 31:24
  mecz o 3. miejsce
  Azoty Puławy - Pogoń Szczecin 28:26
  finał
  Fuchse Berlin - Górnik Zabrze 31:24

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.