AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

KADRY. Reorganizacja w kaliskiej policji

DATA: 1 grudnia 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Komenda Miejska Policji w Kaliszu przeszła reorganizację, fot. KMP Kalisz

  Nowy wydział oraz powołanie zespołu do walki z cyberprzestępczością to efekt reorganizacji w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu. Zmiany weszły w życie 1 grudnia.

  Od wtorku w kaliskiej policji funkcjonuje Wydział Patrolowo-Interwencyjny, Wydział Prewencji podzielony został na Zespół do spraw Wykroczeń, Zespół do spraw Nieletnich, Zespół Profilaktyki Społecznej oraz trzy referaty dzielnicowych, a także powstał Zespół do Walki z Cyberprzestępczościa. - Do głównych zadań funkcjonariuszy pełniących służbę w Wydziale Patrolowo-Interwencyjnym będzie należało zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego na wyznaczonym terenie, ujawnianie oraz zatrzymywanie sprawców przestępstw i wykroczeń, a także zabezpieczenie imprez o charterze masowym - mówi sierż. szt. Anna Jaworska-Wojnicz z KMP w Kaliszu. - Istotną zmianą w strukturze kaliskiej komendy jest także wyodrębnienie Zespołu do Walki z Cyberprzestępczością. Grupa osób, zajmujących się przestępstwami popełniony w Internecie lub przy pomocy technik elektronicznych, funkcjonowała w komendzie już od kilku lat. Sformalizowanie ich działań, poprzez utworzenie zespołu funkcjonującego w Wydziale do Walki z Przestępczością gospodarczą, jest odpowiedzią na rosnące zagrożenia ze strony m.in. Internetu.

   

   

  30 listopada mł. insp. Mirosław Ścisły, Komendant Miejski Policji w Kaliszu powierzył pełnienie obowiązków na stanowisku: Naczelnika Wydziału Prewencji - podkom. Krzysztofowi Krymarysowi, Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego - podkom. Sebastianowi Tarankowi, Zastępcy Naczelnika Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego - asp. szt. Grzegorzowi Żubrowskiemu, Zastępcy Naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego - asp. szt. Dariuszowi Kaczmarkowi, Kierownika Referatu do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Wydziału Kryminalnego - asp.szt. Rafałowi Bukwie, Kierownika Referatu do spraw Wykroczeń Wydziału Prewencji - asp. szt. Przemysławowi Cieślakowi, Kierownika II Rewiru Dzielnicowych Wydziału Prewencji - asp. szt. Pawłowi Tomaszewskiemu, Kierownika Ogniwa I Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego - sierż. szt. Tomaszowi Kasprzak, Kierownika Ogniwa II Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego - sierż. szt. Przemysławowi Laskowskiemu, Kierownika Ogniwa Wywiadowczego Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego - sierż. szt. Łukaszowi Polak.

  (pik)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.