AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

PRZEGLĄD PRASY. List otwarty pracowników PKS-u, remont dworca PKP i rok Sapińskiego

DATA: 2 grudnia 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  „Rok Sapińskiego” - prezydent Kalisza podsumowuje pierwszy rok na fotelu prezydenta miasta

  Załoga i zarząd PKS-u piszą list otwarty do starosty kaliskiego, kaliski dworzec PKP już oficjalnie otwarty i Grzegorz Sapiński podsumowuje pierwszy rok prezydentury - zapraszamy na środowy przegląd lokalnej prasy.

  W aktualnym wydaniu „7 Dni Kalisza” przeczytać można o liście otwartym załogi i zarządu PKS-u do starosty kaliskiego, w którym wyrażają swoje obawy odnośnie przyszłości transportu zbiorowego w powiecie. Kwestię przyszłej organizacji transportu publicznego w regionie opisuje red. Ewa Bąkowska w artykule „Odpowiedzialność za 100 osób”.

  - Załoga i zarząd PKS zwrócili się do Krzysztofa Nosala, starosty powiatu kaliskiego, z listem otwartym, w którym wyrażają zaniepokojenie brakiem decyzji dotyczącej przyszłości publicznego transportu zbiorowego w powiecie kaliskim - pisze Ewa Bąkowska. - Twierdzą, że brak pozytywnej dla nich decyzji ze strony starosty może doprowadzić do zwolnienia 100 osób w PKS.

   

  Bieżący numer „Życia Kalisza” przynosi natomiast informację m.in. o oficjalnym otwarciu kaliskiego dworca kolejowego po generalnym remoncie. Inwestycja kosztowała 7,5 mln złotych, a środki pochodziły ze środków PKP oraz budżetu państwa.

  - Kalisz po latach oczekiwania „odzyskał” dworzec PKP. Zabytkowy obiekt został w końcu odremontowany i oddany do użytku pasażerów - pisze Ewelina Brodnicka w artykule „Dworzec PKP wyremontowany (w końcu)”. - Brakuje jedynie najemców lokali użytkowych, bileterów i Galerii im. Jana Tarasina, zamiast której powstanie centrum przesiadkowe.

   

  „Rok Sapińskiego” to okładkowy temat najnowszego numeru „Expressu Kaliskiego”, w którym prezydent Kalisza podsumowuje pierwszy rok w fotelu włodarza miasta. 5 grudnia 2014 roku Sapiński złożył ślubowanie przed Radą Miejską Kalisza i formalnie został prezydentem.

  - Nie ukrywam, że był to dla mnie bardzo trudny rok, ale wiele wniósł do życia zarówno mojego, jak i z pewnością życia mieszkańców - powiedział dziennikarzom na poniedziałkowej konferencji prezydent Grzegorz Sapiński. - Cieszę się, bo ten rok wiele dał mi do myślenia i pokazuje, że zmiany, które się wprowadza i dotrzymywanie obietnic nie zawsze jest łatwe i nie zawsze jest dobrze odbierane. Myślę jednak, że nagrodą będzie dobra ocena za to, że jest się konsekwentnym.

   

  W najnowszym numerze „Expressu Kaliskiego” znajdziemy także informację o zamordowaniu w Londynie 35-letniego mieszkańca podkaliskiego Gołuchowa, Jan Mosiński opowiada o poselskim debiucie, a w dziale sportowym przeczytać można m.in. o kolejnej zmianie na posadzie trenera KKS-u.

  (pik)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.