AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

SAMOCHODY. Renault Talisman - następca Laguny w Auto Centrum Lis

DATA: 2 grudnia 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Renault Talisman - następca Laguny

  Renault Talisman na nowo definiuje standardy samochodów segmentu D.

  Renault Talisman - nowe standardy segmentu D

  Mówiąc o przestronnym samochodzie rodzinnym najczęściej mamy na myśli pokaźny bagażnik, wystarczającą ilość miejsca dla pięcioosobowej rodziny oraz ekonomiczne spalanie. A gdyby tak samochód ten był dopasowany do indywidualnych potrzeb oraz zachwycał nie tylko z zewnątrz, ale i tym, co w środku?  Tu pojawia się  Renault Talisman, który na nowo definiuje standardy samochodów segmentu D.

  Już na pierwszy rzut oka widać, że samochód ten będzie prawdziwą dumą dla swojego właściciela. Imponujące wymiary 4,85 m długości, 1,87 m szerokości oraz wysokości 1,46 m doskonale komponują się z nowoczesnym i wyrazistym designem. Uwagę zwracają przede wszystkim długa maska z przetłoczeniami, potężny, chromowany grill oraz silnie zaznaczone nadkola.

  Również pojemność bagażnika robi wrażenie: przy klasycznym rozstawie siedzeń jest to 608 litrów, co w zupełności zaspokoi potrzeby rodziny. Po złożeniu tylnej kanapy liczba ta wzrasta do 1022 litrów. Nad kierowcą i pasażera z przodu czekają regulowane, niezwykle komfortowe i szerokie fotele klasy biznes, z tyłu umieszczono wygodną, trzyosobową kanapę.

   

  Moc zawsze z Wami w zależności od potrzeb

  Wraz z pokaźnymi rozmiarami nadwozia inżynierowie zadbali, aby również pod maską nie zabrakło jednostek pozwalających dominować na drodze. Talisman dostępny jest w wersji benzynowej, jak i wysokoprężnej. Miłośnicy klasycznych benzyniaków do wyboru mają: dynamiczny ENERGY TCe o sile 150 KM i 220 Nm momentu obrotowego oraz ENERGY TCe o sile 200 KM i 260 Nm momentu obrotowego o wyjątkowym sportowym charakterze.

  Zwolennicy silników wysokoprężnych również powinni być zadowoleni z wyboru, który daje marka Renault. Pierwsza z oferowanych jednostek to oszczędny ENERGY dCi 110, oferujący moc 110 KM oraz 260 Nm momentu obrotowego. Drugi to ENERGY dCi 130 o sile 130 KM zapewniający wysoką przyjemność prowadzenia oraz błyskawiczną reakcję na polecenia kierowcy. Trzecim silnikiem wysokoprężnym w ofercie jest ENERGY dCi 160 EDC Twin Turbo o mocy 160 KM i 380 Nm momentu obrotowego. Wersja ta z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom jazdy pełnej wigoru.

  Warto także dodać, że silniki w samochodach Talisman odznaczają się zastosowaniem wiedzy zdobytej przez markę Renault zdobyte m.in. podczas wyścigów Formuły 1. To świetna rekomendacja! Wszystkie dostępne w tym modelu silniki spełniają wyśrubowane normy Euro 6.

   

  System MULTI-SENSE - dopasowany do potrzeb

  Na szczególną uwagę zasługuje system MULTI-SENSE, który pozwala na idealne dopasowanie systemów pokładowych do indywidualnych potrzeb kierowcy. Innymi słowy: samochód zmieni swój temperament, kiedy tylko zechcesz! System ten wpływa m.in. na układ 4CONTROL (cztery koła skrętne), brzmienie silnika, ustawienia instrumentów pokładowych, zachowanie foteli, ustawienia klimatyzacji oraz oświetlenie wnętrza. Kierowca ma do dyspozycji 4 zaprogramowane fabrycznie tryby. Dzięki systemowi Electronic Damper Control można sterować twardością  zawieszenia.

   

  Idealne wspomaganie podczas jazdy

  Komfort i bezpieczeństwo to dwa najważniejsze zagadnienia dla projektantów samochodów Renault. Talisman wspiera pracę kierowcy i dba o to, aby jazda była bezstresowa. Jakie nowoczesne technologie ostrzegania i ochrony wykorzystano w tym modelu?

  Systemy wspierające prowadzenie pojazdu pomagają automatycznie dostosować prędkość i tym samym zachować bezpieczną odległość od jadącego przed nami samochodu. Umożliwia to zamieszczony z przodu radar o zasięgu 120 m.

  Podczas dłuższych podróży Talisman zadba również o nasze plecy, ponieważ jego fotele posiadają funkcję masażu nie wspominając o funkcji podgrzewania oraz wentylacji, które również dostępne są w najnowszej limuzynie marki Renault.

  Aktywny system wspomagania nagłego hamowania informuje kierowcę sygnałem dźwiękowym i wizualnym. Może on również w razie potrzeby automatycznie włączyć hamowanie.

  Kolejnym ułatwieniem dla kierowcy jest system kontroli pasa ruchu. Dzięki kamerze umieszczonej na przedniej szybie za lusterkiem samochód wykrywa poziome oznakowanie jezdni i reaguje sygnałami dźwiękowymi i wizualnymi, kiedy odnotuje zmianę toru jazdy.

  Światła doświetlające zakręty to także spore ułatwienie dla kierowcy - włączają się automatycznie i niezależnie od siebie w celu lepszego oświetlenia wewnętrznej strony zakrętu. Talisman oferowany jest również z systemem świateł FULL LED PURE VISION zdecydowanie doskonalszy od znanych świateł ksenonowych. Charakteryzuje je lepsza jakość światła, najbardziej zbliżona do światła dziennego oraz trwałość. Do dyspozycji kierowcy oddany został także system monitorowania martwego pola, wspomaganie parkowania oraz wspomaganie ruszania pod górę.

   

  Koncert w aucie ??? bardzo proszę…

  Dla osób ceniących sobie wysokiej klasy jakość dźwięku Renault również ma odpowiedź. Oferowany jest  BOSE Surround System, który zadowoli nawet najbardziej wymagających. Właśnie dzięki systemowi Bose użytkownik poczuje się jak na prawdziwym koncercie.

  Reasumując: nowy Renault Talisman z pewnością zawładnie sercem niejednego kierowcy - świetne parametry techniczne i piękna linia staną się powodem do częstszych wypadów w gronie najbliższych. Za każdym razem tak samo bezpiecznych i komfortowych.

   

  AUTO CENTUM LIS 

  ul. Łódzka 69, tel. 62 764 50-80

   

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.