AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

STRZELECTWO. Celne strzały radnych

DATA: 2 grudnia 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Sportowym emocjom towarzyszyła dobra zabawa.

  Sportowa rywalizacja i zabawa towarzyszyły III Otwartym Mistrzostwom Rad Osiedlowych Kalisza w strzelaniu z broni pneumatycznej. 

  Strzeleckie zmagania z udziałem kaliskich „osiedlowców” na stałe wpisały się w kalendarz lokalnych imprez sportowych. Od trzech lat organizuje je Rada Osiedla Czaszki na strzelnicy Klubu Strzelectwa Sportowego LOK Bursztyn. - Głównym celem było wyłonienie zwycięzców, ale oprócz tego istotna była integracja osiedlowych rad - podkreśla Mirosław Nagórny, przewodniczący Rady Osiedla Czaszki. Do sportowej rywalizacji przystąpiło 36 osób z 12 drużyn. Każdy z uczestników miał możliwość oddania 15 strzałów, w tym 5 próbnych i 10 na ocenę. Następnie „szóstka” najlepszych walczyła o podium w rundzie finałowej. Najcelniejsze oko miał Piotr Bednarek z Rady Osiedla Tyniec, który triumfował nie tylko w klasyfikacji indywidualnej, ale też drużynowej wspólnie z Rafałem Kulawieckim i Piotrem Cieślakiem. W tym pierwszym zestawieniu wyprzedził Wojciecha Walczaka (Piwonice) i Marcina Kolańskiego (Ogrody). W drugim zawodników z Piwonic i Czaszek. Dzielnie radziła sobie jedyna żeńska drużyna, zgłoszona przez gospodarzy, która „wystrzelała” szóste miejsce. – Rywalizacja była zacięta, ale bardzo przyjemna - zaznacza jeden z finalistów, Juliusz Kowalczyk. - Chodziło przede wszystkim o wspólną zabawę oraz spędzenie czasu w miłym towarzystwie. Osiedlowcy między osiedlowcami właśnie przy tego typu okazjach są w stanie wypracować wspólne wydarzenia, wspólne przedsięwzięcia. I to jest taki ukryty cel tych zawodów.

  Puchary dla najlepszych uczestników ufundował Prezydent Miasta Kalisza. Zawody zorganizowała Rada Osiedla Czaszki we współpracy z Klubem Strzelectwa Sportowego LOK „Bursztyn”. Sędzią głównym zawodów był Krzysztof Grzesiak.                                                                         (jav)

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.