SPORT. Ala Tchórz wicemistrzynią Europy w pływaniu

DATA: 4 grudnia 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl

Kaliszanka Alicja Tchórz zdobyła srebrny medal na dystansie 100 m stylem grzbietowym na pływackich Mistrzostwach Europy w Izraelu.

To największy dotychczasowy sukces 23-letniej kaliszanki. Trenująca na co dzień w Juvenii Wrocław Alicja Tchórz w finale z czasem 57,17 poprawiła swój własny rekord Polski. Czwartkowy final wygrała Węgierka Katinka Hosszu z czasem 55,42.

Alicja Tchórz jest dwukrotną mistrzynią Europy juniorów z 2008 roku z Belgradu (100 m grzbietem, oraz sztafeta 4x100 zmiennym). W 2012 roku wystartowała na igrzyskach olimpijskich w Londynie, gdzie zajęła 25. miejsce 100 m grzbietem, oraz 29. na 200 m tym samym stylem.