AKTUALNOŚCI
GALERIE
MIEJSCA I LUDZIE

WEEKEND W KALISZU.PL (VIDEO). Mikołajki w głównej roli

DATA: 4 grudnia 2015 | AUTOR: Redakcja wkaliszu.pl
  Kadr z filmu "Kochajmy sie od święta", mat. dystrybutora

  Pierwszy weekend grudnia to przede wszystkim zabawy mikołajkowe dla dzieci i dorosłych oraz jak zwykle premiery kinowe - zobacz, co będzie się działo w Kaliszu.

  Piątek, 4 grudnia

  Premiery w kinie Helios 3D

  PREMIERA. „Święty Mikołaj dla wszystkich” – reż. Albert't Hooft, Paco Vink. Animacja. Czas trwania 65 min. Bez ograniczeń wiekowych. Produkcja Holandia/Belgia 2014.

  Już niedługo Gwiazdka – czas prezentów dla wszystkich dzieci. Ale co ze zwierzakami? Czy Mikołaj o nich zapomniał? A może po prostu o nich nie wie? Trzy młode zwierzaki postanawiają to zmienić i wyruszają na spotkanie z Mikołajem. Niosą ze sobą listę prezentów dla całej gromady swych przyjaciół. Jednak do Gwiazdki nie zostało już wiele czasu a droga jest długa i pełna niebezpieczeństw. Chyba będą z tego potrójne kłopoty. Fredzia, Bello i Walker – wyrusz z nimi w podróż!

   

   

  PRZEDPREMIERA. “Bella i Sebastian 2” – reż. Christian Duguay. Przygodowy/familijny. Czas trwania 98 min. Od lat 7. Produkcja Francja 2015. Występują: Felix Bossuet, Tcheky Karyo, Margaux Chatelier.

  Wychowywany przez przybranego dziadka Sebastian z niecierpliwością czeka na powrót swojej ciotki Angeliny. Na wieść o tym, że awionetka, którą podróżowała dziewczyna zaginęła gdzieś w górach, Sebastian i jego wierne psisko, Bella wyruszają jej na pomoc. Niebezpieczna wyprawa obfitować będzie w dramatyczne, ale i zabawne wydarzenia. Pożar lasu, zetknięcie oko w oko z niedźwiedziem, wysokogórska wspinaczka, a przede wszystkim spotkanie z nieznajomym pilotem okażą się dla chłopca i jego psa początkiem zupełnie nowej niespodziewanej przygody. W jej trakcie Sebastian trafi na ślad swego zaginionego ojca.

   

  PREMIERA. „Kochajmy się od święta” – reż. Jessie Nelson. Komedia. Czas trwania 107 min. Od lat 12. Produkcja USA 2015. Występują: Alan Arkin, John Goodman, Ed Helms, Diane Keaton, Jake Lacy.

  "Kochajmy się od święta" to historia czterech pokoleń rodziny Cooperów. Spotykają się co roku przy świątecznym stole. Tym razem ten magiczny wieczór nie będzie taki, jak poprzednie. Na jaw wyjdą skrzętnie skrywane rodzinne sekrety, co odrobinę zepsuje wigilijną atmosferę miłości i zrozumienia. Senior rodu spędza święta w towarzystwie młodej kelnerki, jego córka ze swoim mężem udają perfekcyjne małżeństwo, ich córka zaprasza na kolację narzeczonego, którego poznała chwilę wcześniej, a wnuczka Cooperów klnie jak szewc. W ten jakże magiczny wieczór eksplodują wszystkie bombki.

   

  PREMIERA. „W samym sercu morza” – reż. Ron Howard. Dramat/akcja/przygodowy. Czas trwania 122 min. Od lat 15. Produkcja USA 2015. Występują:  Chris Hemsworth, Cillian Murphy, Brendan Gleeson.

  Zimą 1820 r. płynący z Nowej Anglii statek wielorybniczy Essex został zaatakowany przez przerażające stworzenie — gigantycznego kaszalota o niezłomnej woli i niemal ludzkim pragnieniu zemsty. Ta autentyczna katastrofa morska zainspirowała Hermana Melville’a do stworzenia powieści "Moby Dick". Jednak autor książki opisał tylko część tej historii. Film "In the Heart of the Sea" przedstawia, jak uczestnicy wyprawy, którzy pozostali przy życiu po starciu z wielorybem, walczą o przetrwanie, przekraczając granice własnej wytrzymałości i dokonując niemożliwego. W obliczu żywiołu i głodu przerażona i zrozpaczona załoga statku Essex, zwątpi w swoje najgłębsze przekonania: wartość ludzkiego życia i moralność swojego zajęcia. Tymczasem kapitan będzie próbował odnaleźć drogę do domu, a pierwszy oficer postawi sobie za cel pokonanie wieloryba.

   

  PREMIERA.  „Krampus. Duch Świąt” – reż. Michael Dougherty. Horror/fantasy. Czas trwania 98 min. Od lat 15. Produkcja USA 2015.Występują: Toni Collette, Adam Scott, Allison Tolman.

  Dwunastoletni Max stara się przeżyć święta, które nie kojarzą mu się ze standardowymi obrazkami z telewizji. Jego święta to przepracowana, niedoceniana matka (nominowana do Oscara Toni Collette), siostra, która nie zwraca na niego uwagi, wreszcie ojciec starający się scalić rodzinę. Świątecznej atmosfery jakoś nie czuć. A to nie wszystko, bo na święta ma przyjechać rodzina. Dziwna rodzina. I tak Max traci wiarę w święta. A to poważny błąd, bo w ten sposób uruchamia lawinę zła. Zła, które nawiedzi dom i przemieni każdy świąteczny symbol w pułapkę śmierci. Mikołaj, pluszowe misie, nawet świąteczne aniołki przemienią się w monstra, a rozbita rodzina będzie musiała scalić się, by wspólnie stawić czoła złu. Co nie będzie łatwe, bo pojawi się Zły Duch Świąt – Krampus, który według wierzeń, przybywa zza światów, by w świąteczny czas ukarać niegodziwych…

   

   

  Sobota, 5 grudnia

  SPORT. XVIII Zawody Mikołajkowe, godz. 9.00. Strzelnica Bractwa Strzelców Kurkowych, Wał Jagielloński 9.

  SPORT. Mikołajkowy turniej piłkarski, godz. 10.00. ORLIK, ul. Graniczna 56-58.

  WYDARZENIE. Mikołajki w Galerii Tęcza, godz. 12.00 – 18.00. Galeria Tęcza, ul. 3 Maja 1.

  SPORT. Turniej piłki nożnej 4x4 w systemie hokejowym, godz. 15.00. ORLIK, ul. Graniczna 56-58.

  SIATKÓWKA. II Liga Siatkówki Kobiet. MKS Kalisz – Sokół 43 AZS AWF Katowice, godz. 16.00. Hala Kalisz Arena, ul. H. Sawickiej 22-24.

  TEATR. Spektakl „Czarodziejskie sztuczki”, godz. 16.00. Scena Kameralna Teatru im. W. Bogusławskiego, ul. Teatralna 1.

  KONCERT. Mikołajkowy Koncert Teresy Werner, godz. 16.00. Aula Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, ul. Nowy Świat 4.

  KONCERT. Koncert „Ach Panie, Panowie…”, godz. 18.00. Centrum Kultury i Sztuki, ul. Łazienna 6. Bilety 40zł.

  KONCERT.  "BLUESFERAJNA" i Arek Zawiliński, godz. 19.00. Muzeum Okręgowe Ziemi Kaliskiej, ul. Kościuszki 12. Wstęp 15zł.

  IMPREZA. Impreza: DJ BERT / Last Robots / Polskie Radio Czwórka, godz. 20.00. Klub Kwadrat, ul. Narutowicza 2.

  IMPREZA. Santa Claus's Party, godz. 21.00. Pub ''Urwany Film'', ul. Narutowicza 2a/1. Wstęp 5zł.

  IMPREZA.  Mikołajki w Richmond, godz. 21.00. Richmond Music Club & Restaurant, ul. Śródmiejska 6-8.  Gościnny występ saksofonisty PESOS. Wstęp wolny do godz. 23.00.

   

  Niedziela, 6 grudnia

  SPORT. VI Turniej Mikołajkowy Mini Tenisa dla dzieci i młodzieży, godz. 8.30. Hala lekkoatletyczna, ul. Łódzka 19.

  RAJD. Rajd Mikołajów, godz. 10.00. Zbiórka przy Teatrze im. W. Bogusławskiego, Pl. Bogusławskiego 1. Mile widziane strój lub gadżety św. Mikołaja. Dystans -10 km - na półmetku niespodzianka.

  WYDARZENIE. Mikołajki w Blokoblisko, godz. 10.00. Blokoblisko, ul. Chopina 23. Dzieci do lat 12 wstęp wolny.

  BOKS. XIX Turniej Bokserski im. Tadeusza Grzelaka, godz. 12.00. Hala widowiskowo – Sportowa, ul. Łódzka 29. Wstęp wolny.

  WYDARZENIE. Mikołajkowa Charytatywna Giełda Rzeczy Używanych, godz. 12.00. Jumanji Kalisz, ul. Browarna 10.

  SPORT. V Mikołajkowy Marsz Nordic Walking, godz. 12.00. TKKF Majków, ul. Tuwima 2. Planowana trasa ok. 7km - Majków - Śródmieście – Majków.

  WYDARZENIE.  Mikołajki w Galerii Tęcza, godz. 12.00 – 18.00. Galeria Tęcza, ul. 3 Maja 1.

  WYDARZENIE. Mikołajki i piernikowa kraina, godz. 13.00. Galeria AMBER, ul. Górnośląska 82. W programie m.in. pieczenie i dekorowanie pierników, warsztaty świąteczne.

  WYDARZENIE. Kaliskie Mikołajki, godz. 15.00 – 18.00. Główny Rynek w Kaliszu. W programie m.in. przejazdy SANem, występy artystyczne (Kamil Pyrek, Michał Szyc), niespodzianki dla najmłodszych.

  TEATR. Spektakl gościnny „Moniuszko, Powiedz Mi Coś Na Uszko”. Przedstawienie przeznaczone dla dzieci w wieku 4-12 lat, godz. 16.00. Scena Kameralna Teatru im. W. Bogusławskiego, ul. Teatralna 1. Pokaz spektaklu poprzedzą warsztaty twórczego słuchania muzyki dla dzieci Słucham Moniuszki całym sobą (Malarnia godz. 14:30 i 16:30).

  KONCERT. Koncert Adwentowy, godz. 17.00. Kościół pw. bł. Matki Teresy z Kalkuty, ul. Szewska 1.

  TEATR. Spektakl gościnny: „ANTREPRENER W KŁOPOTACH”, godz. 19.00. Duża Scena Teatru im. W. Bogusławskiego, Pl. Bogusławskiego 1.

  KONCERT. Koncert Adwentowy, godz. 19.00.Katedra Kaliska, ul. Kanonicka 5.

  Marta Kałużna

  Komentarze

  Najczęściej odwiedzane

  The browser you use is not supported by this application, probably because it lacks some critical features.
  For a better experience, please consider using this application with a supported browser.